Šebrovští nedávno dokončili územní řízení. „Proto jsme se ihned zaměřili na získání stavebního povolení. Připravujeme i další nezbytné podklady. Čekáme na vypsání vhodného dotačního titulu. A jakmile na nějaký takový narazíme, chceme být po všech stránkách připravení v jednáních pokračovat," nastínil šebrovský starosta Jiří Nechvíle.

Bližší termíny z pochopitelných důvodů zatím není schopný sdělit. „Může to být příští rok, ale taky nemusí. Zásadní roli hrají peníze. Odhadované náklady na projekt jsme vyčíslili zhruba na osmadvacet milionů korun, reálná cena po výběru zhotovitele by měla být asi o osm milionů korun nižší. Nechceme však halu stavět za každou cenu. I když nejen já jsem přesvědčený o tom, že ji obec potřebuje," prohlásil Nechvíle.

Sousedé jsou proti

Sportovní centrum má plnit funkci přístavby obecního úřadu, poblíž kterého se nachází i tamní základní škola. „Někteří obyvatelé, kteří bydlí poblíž této lokality, se stavbou nesouhlasí. Chtějí mít svůj klid a mají strach ze změn, které by v jejich okolí hala přinesla. Další by peníze z obecního rozpočtu raději použili jinak. Velké množství lidí však náš záměr vítá. Se všemi budeme každopádně ještě jednat na veřejných schůzích," přislíbil šebrovský starosta.

Možná největší radost by z haly v obci měly děti. „Dosud s nimi můžeme cvičit jen na chodbě, kde jsou dost ztížené podmínky. Navíc nám v poslední době přibylo žáků ve třídách, takže už se na chodbu ani nevejdeme. Hodiny tělesné výchovy tak v zimě řešíme hlavně tím, že jezdíme plavat do Blanska, a vycházkami. Na jaře a na podzim využíváme venkovní sportoviště," přiblížila v březnu letošního roku ředitelka šebrovské školy Jana Klozová.