Od soboty až do devátého května budou totiž v celé České republice pracovníci Českého statistického úřadu provádět každoroční statistické šetření zaměřené na životní podmínky.

„Toto šetření je závazné pro všechny členské země Evropské unie. Smyslem je dlouhodobě získávat srovnatelné údaje o sociální situaci jejich obyvatel,“ přiblížila krajská garantka šetření Martina Nováková z Českého statistického úřadu v Brně.

Na Blanensku obejdou statistici domácnosti v Adamově, Blansku, Boskovicích, Brťově-Jenči, Jedovnicích, Knínicích u Boskovic, Kotvrdovicích, Kunštátě, Lhotě u Lysic, Rájci-Jestřebí, Šebetově, Šebrově, Vanovicích a ve Vysočanech. Starostové vybraných vesnic a měst byli o prováděném šetření informováni, proto by se o něm lidé měli dozvědět také z hlášení místních rozhlasů nebo na webech jednotlivých obcí.

Lidé ze zkoumaných domácností by se měli připravit na to, že budou muset odpovědět i na otázky, které jim nebudou právě příjemné.

„Součástí šetření jsou také otázky na příjmy, o nichž víme, že jsou velice citlivou záležitostí. Bez nich by však výsledky tohoto zjišťování byly jen obtížně využitelné,“ dodala Nováková.