Je jí Hana Nedomová (ČSSD). „Nečekala jsem, že mě svými hlasy podpoří všech sedmadvacet zvolených zastupitelů. Těším se na konstruktivní práci a na otevřenou diskusi s obyvateli města. Chceme je vtáhnout do rozhodovaní o důležitých věcech. V nejbližší době do zpracovávání strategického plánu, podle kterého se Boskovice budou ubírat v následujících letech," uvedla krátce po svém zvolení Nedomová.

Post uvolněné místostarostky obhájila Jaromíra Vítková (KDU-ČSL) a neuvolněným místostarostou se stal poprvé Petr Malach (ČSSD). „Budu jako bodlák mezi dvěma růžemi. Doufám, že mě ženy po mém boku ukočírují. Velmi se na svou práci těším," okomentoval svůj nový post Malach.

Volba čelních představitelů města sice byla hladká, ne tak ale o hlasování o členech rady města. Do ní se po dlouhé době nedostal nikdo z ODS. Naprázdno vyšli i zástupci TOP 09 a Sdružení SNK Evropští demokraté. A také Sportovci pro Boskovice. Jejich lídr Radek Mazáč měl námitky vůči dvěma kandidátům do rady města. „Naše uskupení nepodpoří koalici jako celek, ale budeme hlasovat pro vybrané kandidáty. Důvodů na to máme několik. Od voleb neuplynul ani měsíc, a již jsme pozorovali první trhliny v komunikaci s obyvateli. Především v tom, že pan Vladimír Farský je lidem prezentovaný jako nezávislý kandidát za KSČM, a ostatní strany na tom lpí. To ale nic nemění na tom, že je komunista," sdělil Radek Mazáč.

Výhrady měl i vůči Martině Přichystalové, která kandidovala do rady města za ANO 2011. „Paní doktorka se soudí s Nemocnicí Boskovice o půl milionu korun. Proto by neměla být členkou rady," uvedl Mazáč.

Stejnou připomínku měl i další člen sportovců Jiří Pevný. „Paní Přichystalová by neměla být členkou rady města, která je současně valnou hromadou nemocnice, dokud nevyřeší svůj spor s nemocnicí. Je to střet zájmů," mínil Pevný.

Přichystalová se ale snažila hájit. „Svým soudním sporem jsem se nikdy netajila a nepovažuji to za podvod na voliče. Já jsem žalující osobou a záležitost mohu kdykoliv ukončit," uvedla Přichystalová.

Radní Farský

Vidět Vladimíra Farského v radě města nechtěl ani lídr TOP 09 Pavel Vlach. Dalším zastupitelům se nelíbilo také to, že by měl tak jako všichni ostatní dostat možnost stát se oddávajícím. Někteří navrhovali hlasovat o každém členovi, který může oddávat svatebčany, jednotlivě. Návrh ale neprošel.

Vladimíra Farského však nakonec podpořilo osmnáct zastupitelů a Martinu Přichystalovou jednadvacet. Oba se tak do rady čela města nakonec dostali. „Pana Farského jsme přizvali do rady města jako člověka, který sice kandidoval pod hlavičkou KSČM, ale bez stranické příslušnosti. Hodně se angažuje v dění ve městě a místo v radě mu právem patří," uvedla starostka města Hana Nedomová.

Slova se ujal například i Dušan Sušil. Až dosud měl nepřerušený mandát zastupitele od prvních svobodných voleb v roce 1990. Letos ale už nekandidoval a jeho hlas zněl z řad obyvatel Boskovic. „Na každém zastupitelstvu jsem hodnotil výsledky voleb. Jsem spokojený, protože strany se mezi sebou domluvily tak, jak lidé chtěli, což nebývalo vždy pravidlem," zhodnotil.