„Do tohoto objektu přesuneme kanceláře vedení muzea a ekonomického úseku. Prostory využijeme také pro další depozitáře,“ informovala ředitelka muzea Pavlína Komínková.

Podle mluvčí blanenské radnice Pavly Komárkové vypíše město zanedlouho výběrové řízení na stavební firmu. V rozpočtu počítá s částkou deset milionů korun. Blanenští jednali s krajem, který je zřizovatelem muzea i umělecké školy, o pokrytí části nákladů. Zda tomuto projektu bude nakloněno po volbách i nové vedení kraje, zatím není jisté. „Se stavebními pracemi by se mohlo začít ještě letos. Uvidíme, jak dopadne výběrové řízení. Termín dokončení je příští rok,“ řekla Komárková.

Fotbalisté Blanska jsou pro každý tým ve druhé lize nebezpečným soupeřem.
Blansko ve Vlašimi smazalo ztrátu a odvezlo si bod

Současná budova se zvedne o jedno patro a vyrovná se tak okolním stavbám z komplexu blanenského podzámčí. Dočká se například nové fasády, krovů a stropů. Prohlédne také interiér. „Do dvou let bychom chtěli dokončit rekonstrukci celého podzámčí. Je to jedna s priorit. Kromě budov Zámek 2 a 3 počítáme také s obnovou bývalé hasičky,“ uvedl před časem blanenský starosta Jiří Crha.

Do opravené hasičky se přestěhuje informační kancelář Blanka a vzniknou prostory pro spolky, umělce a případně pro rodinné oslavy. Odhad nákladů je kolem čtyřiceti milionů korun. Současně dělníci v její blízkosti postaví schodiště k blanenskému zámku.