Podle blanenského starosty Jiřího Crhy se jedná o jednu z největších investičních akcí města v tomto roce. „Stadion už rekonstrukci opravdu potřebuje, navíc po dokončení oprav půjde o jeden z nejmodernějších a nejlépe vybavených atletických stadionů s umělým povrchem na sever od Brna. Ocení to zejména několik set atletů a fotbalistů, hlavně dětí, kteří sportoviště každý týden pravidelně využívají,“ informoval Crha.

Předseda Atletického klubu Ludvíka Daňka Ondřej Ellinger uvedl, že tartanový povrch je na sportovišti už značně opotřebovaný. Jak na běžeckém oválu, tak v sektorech pro další atletické disciplíny. Na některých místech dokonce hrozila zranění.

„Tartan je hodně opotřebovaný zejména v cílové rovince běžeckého oválu. Poškozený je také na rozběhu u skoku o tyči nebo v sektoru hodu oštěpem. Za rekonstrukci sportoviště jsme tak moc rádi,“ poznamenal Ellinger.

Z gruntu nové. Centrální část Masarykova náměstí v Letovicích na Blanensku nyní ovládá těžká technika. Rekonstrukce má být hotová v srpnu.
Bagry upravují náměstí v Letovicích. Bude více místa pro akce a méně aut

Kvůli stavebním pracím přesunuli blanenští atleti tréninky na hřiště u obchodní akademie a k fotbalovému stadionu v ulici Údolní. Dělníci v těchto dnech začali s přípravou přístupových tras na sportoviště a jednotlivým sektorům, které obsadí těžká technika.

„Jako první přijde na řadu demolice stávajících sektorů atletických disciplín. Ta se dotkne tartanových povrchů, obrub ale také asfaltových podloží. Běžecký ovál získá nový polyuretanový povrch, na fotbalovém hřišti dojde ke shrnutí stávajícího travního drnu, revitalizaci vegetační vrstvy a k založení nového travního koberce, vyměňovat budeme také stupňovité palisády včetně dlažeb po obvodu stadionu,“ informoval na webu města za firmu Swietelsky stavební stavbyvedoucí Pavel Vaňha.

Zámek v Lysicích, kde dělníci rekonstruují tamní zahradu.
TEST: Poznáte z nebe místa na Blanensku? Proleťte se nad zámky a krajinou

Před třemi lety už nechali Blanenští na stadionu udělat nové oplocení, opravit zastřešenou tribunu a pod ní instalovat nové sedačky. Současná rekonstrukce zajistí i nové sportovní vybavení včetně skladovacích prostor pro jejich uložení.

„Výměna se bude týkat sektoru pro skok vysoký. Tam se počítá s novou žíněnkou na vyvýšeném ocelovém roštu, novými stojany i posuvným krytem doskočiště. Nové vybavení včetně žíněnky nebo třeba zarážecí konstrukce získá také skok o tyči, kompletní renovace je plánovaná pro skok daleký a trojskok, který bude možné využívat na dvě světové strany, nová bude rozběhová plocha, odrazová prkna, doskočiště i lapače písku. Modernizované bude také odhodiště a vržiště pro hod koulí, sektor pro hod oštěpem nebo vodní příkop,“ upřesnila za město rozsah prací blanenská úřednice Sylva Vágnerová.

Více zpráv ze sportu čtěte ZDE

Fotbalisté se na stadion vrátí, až bude nově položený trávník dostatečně vzrostlý. Rekonstrukce stadionu je naplánovaná do konce září. Po jejím dokončení by mělo dojít také k přesunu vybavení pro hod diskem a kladivem, které je dočasně umístěno na ploše u fotbalového stadionu v ulici Údolní.

„To, že výhledově budeme mít všechny disciplíny na jednom místě, zjednoduší nejen tréninky, ale také pořádání nejrůznějších soutěží a závodů,“ dodal Ellinger.