Podle místostarostky Boskovic Jaromíry Vítkové za ta léta udělalo vedení stacionáře velký pokrok. „Betany dostalo darem majetek rodiny Mensdorff– Pouilly, postavilo modelové byty, kde se postižení lidé za pomoci asistentky mohou naučit žít samostatně, dále vedoucí Marie Zouharová pořídila za dotace chráněnné dílny se dvěma výtahy. Díky různým charitativním akcím vylepšila nabídku stacionáře třeba koupacími vaky, které využijí lidé s pohybovým postižením při koupeli,“ nastínila Vítková. Podle ní se návštěvníci Betany zapojují do všedního života třeba tím, že nacvičují se zdravými lidmi divadelní představení. Na kontě tak mají hry jako Zlatovláska či Zimní pohádka. Také spolupracují s podniky na Boskovicku.

V chráněnných dílnách se lidé dokonce mění v umělce. Vyrábí předměty z keramiky nebo korálky. „Působila tu i šikovná malířka, která kreslila figury tak, že začínala od nohou,“ podotkla místostarostka s tím, že obrazy klientky dosud zdobí zdi stacionáře.

Betany je v současnosti útočištěm asi třiceti lidí. „Jde většinou o mladé lidi, někteří jsou mentálně postižení, čtyři lidé jsou vozíčkáři. Betany má velký význam pro celý region,“ upozornila Vítková. Stacionář totiž navštěvují lidé z Boskovic, Voděrad, Drnovic, Velkých Opatovic či Žďárné. Kromě denního stacionáře tamní pracovníci nabízejí i službu sociální rehabilitace, což znamená, že učí své svěřence soběstačnosti­.