„Obec pořadatelům problémy s uspořádáním akce nedělala. Lokalita je výhodná, takže jsme s tím neměli problém. Doufám, že žádné negativní reakce ze strany občanů nepřijdou a že se akce vydaří," řekl starosta Voděrad Miloslav Opluštil.

Ve čtvrt na jednu vyjedou motorkáři na vzpomínkovou vyjížďku, tím zahájí celou akci. Návštěvníky srazu čeká bohatý program, který začne ve dvě hodiny odpoledne. „Motorkáři se utkají v soutěži startování motorky poslepu. Pro odvážné dámy pak připravíme Miss mokré tričko," vysvětlil organizátor akce Tomáš Opluštil.

Adrenalin napumpuje příchozím do žil Trial show mistra České republiky v trialu Pavla Balaše. Chybět nebude ani ukázka policejní, hasičské a vojenské techniky. To vše doplní našlápnutý hudební program. „Na motosrazu zahrají kapely jako Zakázaný ovoce, Kern, Green day revival a spousta dalších," doplnil Tomáš Opluštil

Oproti loňskému roku čekají pořadatelé větší účast a celou akci připravovali téměř rok. „Letošní motosraz bude našlápnutější než ten loňský. Připravujeme bohaté občerstvení, kde návštěvníci srazu ochutnají lokální lahůdky a pivo poteče proudem. Pro rodiny s dětmi nachystáme dětský koutek se skákacím hradem, trampolínou a chybět nebudou různé soutěže," dodal organizátor srazu.

V případě nepříznivého počasí budou v areálu připraveny zastřešené altány.

MARTINA SPOUSTOVÁ