Poté, co se vedení města o špatně provedené rekonstrukci bazénu dozvědělo, požádalo o právní posudek. „Chtěli jsme se dozvědět, po kom můžeme chtít vzniklé škody uhradit. Jenže se ukázalo, že peníze od nikoho nedostaneme," konstatoval mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Hlavním důvodem je to, že rekonstrukce se uskutečnila ve dvou etapách, přičemž každou měl na starosti jiný zhotovitel. A než se na chybu přišlo, vypršela záruční lhůta poskytnutá tou první firmou. „Měli jsme podepsanou smlouvu s firmou Skanska, jenže právní posudek ukázal, že po ní náhradu škody chtít nemůžeme, protože ona si sehnala vlastního projektanta," naznačil Parma.

Vedení města se rozhodlo, že si teď nechá vypracovat další posudek, tentokrát stavební. „Nejen, že bychom mohli konečně přijít na to, kdo při rekonstrukci udělal jakou chybu, ale navíc budeme vědět, co udělat jinak, aby se situace po další opravě neopakovala. Peníze však zpátky určitě nedostaneme," uvedl mluvčí.

Cena za stavební posudek se bude pohybovat v řádu několika desítek tisíc korun. „Takové mrhání obecními penězi je neuvěřitelné. Nehledě na to, že se stále mluví o opravě za dva miliony, ale podle našich informací to může být i několikanásobně víc," prohlásil předseda oblastní organizace Ano 2011 Vladimír Jakubec. Její zástupci si proto hodlají nechat vypracovat i vlastní posudek na stav koupaliště.

Parma však připomíná, že z rozpočtu zastupitelé skutečně na novou opravu vyčlenili pouze dva miliony. „Záležet samozřejmě bude i na výsledku soutěže o zhotovitele a na zjištěních stavebního odborníka," upozornil.

Vedení města nabídlo opozici shrnující zprávu stavu koupaliště na posledním zasedání zastupitelů. Vladimír Farský z KSČM z ní je v šoku. „Ukázalo se, že první problémy s unikáním vody se objevily už v roce 2007, a to pouhé dva měsíce po rekonstrukci. Skutečně nechápu, proč se všechno nezačalo řešit už tehdy," diví se.

Zarazila jej ještě další věc. „Původně měli dělníci pod vanu navozit hrubý štěrk. Místo něj však zvolili takzvanou prosívku, která nemůže stačit. Unikající voda ji odplavila a následkem toho je, že bazén je v půlce skoro zlomený. Vedení Boskovic se neustále odvolává na nějakou vyšší moc, ale to těžko vysvětlí, kam zmizely více než dva miliony korun, které někdo na změně materiálu ušetřil," nebral si servítky Farský.

Podle radnice se přesto nikdo nemusí bát, že problémy ohrozí letošní sezonu. „Koupaliště v létě otevře v tradičním termínu," slíbil Parma.

ČTĚTE TAKÉ: Boskovický bazén protéká. Hledá se viník dvoumilionové chyby