Na původní štěrkové ploše tam vybudují nové parkoviště, opraví most přes náhon a zhruba třísetmetrovou cestu od zimního stadionu. „Konečně se i tato část sportovního ostrova posune do jednadvacátého století. Je to ostuda, jak vypadá příjezd k baseballovému stadionu a dalším sportovištím jednak od vlakové zastávky a také od zimního stadionu,“ řekl Blanenskému deníku prezident baseballového klubu TJ Olympia Blansko Jaroslav Krejčír.

Podle něj je tato investice města krok správným směrem. „Na sportovní ostrov přijíždí stále více lidí. Nejen do lázní, na zimní a fotbalový stadion. Spousta lidí tam přijede s dětmi na kolečkové brusle, zaběhat si nebo si zacvičit do venkovní posilovny. Příjezdová cesta nyní bude lepší a parkování mnohem pohodlnější,“ dodal Krejčíř.

V boskovickém letním kině jsou už nové reproduktory.
Promítací plátno a toalety. Kino čeká poslední fáze oprav, na sezonu bude hotovo

Úpravy v této lokalitě mají město přijít zhruba na jednadvacet milionů korun. „U Salmova mlýna má po úpravě původní plochy vzniknou parkoviště pro dvaaosmdesát aut. Na osmi z nich by měly zaparkovat dodávky nebo autobusy. Pro autobusy vznikne na konci tohoto úseku okružní obrátka,“ uvedl blanenský starosta Jiří Crha. Hotovo by mělo být začátkem příštího roku.

Podle Crhy je tento projekt pro dopravu v Blansku důležitý. Kromě lepšího parkování může opravená cesta od zimního stadionu posloužit jako objízdná trasa. „Bude potřeba při výstavbě kruhového objezdu u městských lázní,“ upřesnil starosta. Jenž to je zatím hudba budoucnosti. Stavbu kruhového objezdu totiž řadou odvolání stále blokují lidé z okolí.

Ilustrační foto
Z bývalé diskotéky bude volnočasový klub. Pro děti a mládež

Na sportovním ostrově také dělníci v příštích měsících přestaví tamní zchátralou ubytovnu. Na klubovny sportovních oddílů a kanceláře městské společnosti Služby Blansko, která se ve městě stará o sportoviště. Rozsáhlá přestavba má přijít zhruba na patnáct milionů korun. V budově bude mít kancelář také pobočka České unie sportu. Počítá se také s toaletami pro návštěvníky přilehlého fotbalového a atletického stadionu. „Stejně jako s prostorami, kde mohou probíhat různá školení,“ uvedl šéf Služeb Blansko Zdeněk Grünwald.

Nové zázemí uvítají například blanenští atleti, kteří mají na nedalekém stadionu zázemí ve stavební buňce. Ta slouží jako kancelář, šatna i sklad v jednom. „Doteď jsme na stadionu fungovali vlastně jako bezdomovci. Na vlastní zázemí se samozřejmě těšíme,“ informoval už před časem trenér blanenských atletů Jiří Ošlejšek.

JAN CHARVÁT
VERONIKA NOVÁKOVÁ