Ještě o milion víc pak stály nové překážky a povrch na sousedním skateparku, který je nyní v obležení koloběžkářů a skateboardistů. „Nové toalety jsou ok. Ještě by to ale chtělo opravit staré šatny, které připomínají klece. Střechou v hale teče a okna netěsní. Podobných nedostatků je tam víc, ale to jsou velké investice a nevím, jestli jsou teď pro město na pořadu dne,“ řekl jeden z blanenských sportovců, který si nepřál zveřejnit své jméno. Redakce ho zná.

Zastřešené posezení u hřiště. Tento projekt v blanenské části Klepačov získal v hlasování participativního rozpočtu největší podporu.
Participativní rozpočet? Nejvíce hlasů dostal přístřešek v Klepačově

Město do sportovišť v této části města postupně pumpuje miliony. Polorozpadlou ubytovnu nechalo před rokem přestavět za 16 milionů na klubovny a zázemí pro sportovní oddíly. Část nových prostor využije jako kanceláře i městská společnost Služby Blansko.

Nedávné investice na Sportovním ostrově

2018
nafukovací tenisová hala a úprava kurtů, 3,5 milionu

2019 - 2020
parkoviště u Salmova mlýna pro 87 aut, nový most přes řeku, 21 milionů

zázemí pro sportovní oddíly, rekonstrukce bývalé ubytovny, 16 milionů

nový plot, vstupy a opravy tribuny na atletickém stadionu s fotbalovým hřištěm, 4 miliony

2021
skatepark s novým povrchem a překážkami, 2,5 milionu

nové toalety a rozvody sítí ve sportovní hale, 1,5 milionu

Kousek od tohoto objektu nahradí příští rok na jaře zchátralý stánek s občerstvením moderní, v kontejnerovém provedení. „Nový stánek s krytým posezením se má stát místem pro setkávání, občerstvení a relaxaci návštěvníků v centru Sportovního ostrova,“ informoval jednatel společnosti Služby Blansko Zdeněk Grünwald.

Podle mluvčí blanenské radnice Pavla Komárkové město nyní vybírá firmu na rekonstrukci provozní budovy tamního akvaparku v rozsahu několika milionů korun. „Město připravuje na Sportovním ostrově také nové rozšíření sportovní nabídky pro nejmenší děti. V plánu je i další pokračování rekonstrukce sportovní haly a modernizace atletického areálu. Vše ale záleží na podobě schváleného rozpočtu, případně dotačních možnostech,“ uvedla Komárková.

U baseballového stadionu se počítá s uzamykatelnými skříňkami pro ukládání osobních věcí. Největší položkou v rozpočtu pak bude demolice starých lázní ze sedmdesátých let a výstavba nových s wellnesem. Prvotní odhady počítaly s částkou 330 milionů korun. S demolicí starých lázní by se mělo začít příští rok a v roce 2023 se stavbou nových. Ta má trvat až dva roky.

„Ohledně lázní dál pokračují projekční přípravy. Projektant aktuálně pracuje na dokumentaci pro společné územní a stavební řízení. Město vše směřuje k tomu, aby byly podklady dokončeny a připraveny k projednání na zastupitelstvu příští rok v září,“ upřesnila Komárková.