Návrhy na umístění haly zveřejnila ve středu radnice na webových stránkách města. „Ve vazbě na výkup pozemků a další jednání jsou v současné době navrženy čtyři varianty sportovní haly v oblasti Červená zahrada. Dvě využívají parcelu, kterou jsme nedávno koupili, dvě jsou jinde," uvedla starostka Hana Nedomová.

Dva návrhy díky posunutí fotbalového hřiště dokázaly umístit sportovní halu do současného areálu Červené zahrady. Ve všech případech se velikost haly pohybuje mezi 2 300 až 2 600 čtverečních metrů, všechny počítají s minimálně sto čtyřiceti parkovacími místy a přinášejí další tipy na využití prostoru.

Pouze jedna z variant navrhuje případné zbourání Dvořáčkova mlýna. Právě parcelu s mlýnem letos na podzim město koupilo za kritizovaných čtrnáct milionů korun. Znalecký posudek ji přitom ocenil na necelých devět. Jednání nejsou zatím uzavřena s Janem Paroulkem ohledně pozemku vedle hotelu Velen nebo s Dominikem Božkem v souvislosti s pozemky společnosti MP Holding. Připravené studie umístění haly však nevyžadují přikoupení dalšího prostoru.

Podobně jako při hledání řešení, co se stavební jámou u školy Slovákova, plánuje radnice diskuzi s veřejností, kde jednotlivé varianty představí. Konat se bude v prostorách radnice devatenáctého listopadu. „Všechny navržené varianty už jsem viděl. Líbí se mi ta s otočeným fotbalovým hřištěm. Vedle si dokážu představit posezení s restaurací, mezi zimním stadionem a halou tubusy, kterými by se dalo mezi oběma prostory procházet. A v okolí stezky pro bikery. Sjednocení sportovních zařízení vnímám jako velké plus proti původně zamýšlené hale ve městě," má už teď jasno hokejista a bývalý hráč kolové Radim Hasoň.

Vedení města plánuje řešit celý prostor sportovního areálu. „V případě, že osmého prosince zastupitelstvo rozhodne, že chce halu v Červené zahradě, bude se v příštím roce zpracovávat studie celého tohoto území. Oslovíme i majitele sousedních pozemků. Jestli budou chtít, zahrneme i jejich záměry, abychom tam měli Velen, kuželnu, junáckou louku a tak dále. Řadu podnětů už máme i od lidí, například by chtěli propojit Pilské údolí, aby mohli jít kolem řeky až třeba ke stacionáři Betany," doplnila boskovická starostka.

Po zamítnutí stavby sportovní haly na Bílkově ulici uvažovalo vedení města ještě o dvou dalších lokalitách – u židovského hřbitova a u střední pedagogické školy. Proti těmto místům stojí argumenty jako ochranné pásmo hřbitova, změny územního plánu nebo jednání s krajem.

ANDREA ŠRÁMKOVÁ