„Kompletní dokumentaci i stavební povolení máme. Zhruba do čtyř měsíců bychom měli vědět, zda jsme s žádostí o dotaci uspěli. Hala potřebuje úplně jiné zázemí. Kopilitové stěny se bortí, šatny a sociálky nemají odvětrání, posilovna má nevyhovující prostory. Technologie vytápění, izolace, vše je staré a problematické,“ řekl Deníku letovický starosta Petr Novotný.

Dodal, že po rekonstrukci přibudou nové cvičební prostory a hala bude zateplená. Na lepší zázemí čekají například letovičtí volejbalisté, kteří v hale přes chladné měsíce trénují. „Toalety, sprchy a šatny jsou ve špatném stavu. Uvítali bychom i saunu, větší posilovnu a tribunu pro diváky. Technologie vytápějí je už zastaralá, stejně jako řada dalších věcí. Moc by nám také pomohlo, kdyby se prostor na palubovce dal oddělit sítěmi a mohlo se bez problémů hrát na více hřištích,“ řekl za volejbalový oddíl TJ Sokol Letovice František Reitschmied.

Předseda letovického florbalového oddílu a zároveň člen výkonného výboru TJ Sokol Letovice Marek Řeháček by v hale uvítal i novou palubovku. Současný povrch je podle něj už dost poničený. „Zázemí šaten nás až tak netrápí, ale postrádáme spíš komfort pro diváky nebo rodiče. Když pořádáme mládežnický turnaj a dorazí s dětmi rodiče, nemají se kde posadit. Takže nějaká menší tribuna, aby se dospělí nemíchali s dětmi a nešlapali po hrací ploše, by se hodila,“ poznamenal před časem Řeháček.

V hale podle něj v současnosti chybí také menší sál pro tréninkové účely, protože hala je v průběhu sezony vytížená.