Jedná se o prostor vedle základní školy v ulici Sušilova a o místo v blízkosti střední školy v Hybešově ulici. „V Hybešově ulici patří pozemky kraji, se kterým jednáme. Zanedlouho bychom měli mít informaci, zda je na město bezúplatně převede, nebo ne. Pak obě varianty srovnáme a vyhodnotíme. Do konce dubna bychom měli vědět, kde sportovní halu začít stavět,“ uvedl boskovický místostarosta Radek Mazáč.

Ze stavby v Hybešově ulici však mají někteří místní obavy. „Snažíme se o diskuzi s městem. Chceme mít jistotu, že případná stavba haly na tomto místě nebude mít negativní dopad na lidi, kteří žijí v její bezprostřední blízkosti. Jedná se například o hluk z provozu sportoviště a vzduchotechniky,“ řekla jedna z tamních obyvatelek Michaela Žejšková.

V minulosti začali Boskovičtí stavět sportovní halu vedle základní školy v ulici Slovákova. Stavbu však stoply jednak protesty místních a také technické problémy se špatným podložím. Nyní v tomto prostoru vyroste Centrum polytechnické výchovy a vzdělávání. Předchozí vedení města plánovalo postavit sportovní halu v areálu Červené zahrady. Tato varianta se však v tuto chvílí zdá jako nejméně pravděpodobná.