Lepší možnosti pro sportování. Na to se lidé z Letovic mohou těšit v následujících letech. Nový háv obleče zdejší sportovní hala, ve městě vznikne i hřiště s umělým povrchem nedaleko základní školy.
Sportovci by se měli dočkat i nového ubytování.
Vhodnější podmínky pro sportování si kromě jiných lidí přeje i Karel Kudýnek z Letovic. „Jsem rád, že se hala bude opravovat. V rodině hrajeme hokej a musíme jezdit až do Boskovic nebo do Brna,“ řekl muž. Bude si ale ještě muset počkat. Opravy sportovní haly totiž letos nezačnou. „Teprve začínáme pracovat na projektu, musíme spočítat, kolik by to stálo,“ informoval letovický místostarosta Vladimír Stejskal. Podle něj je potřeba v hale opravit podlahu. Měla by tu také vzniknout volejbalová hřiště, velká tělocvična, rehabilitační linka, hlediště a ubytovna. Letovice protínají i cyklistické trasy, takže unavení výletníci budou mít kde složit hlavu. „Ve městě se také má velké oblibě stolní tenis,“ pokračoval Stejskal a dodal, že sportovní halu mimo jiné obohatí i herna právě pro tento druh sportu.
Do nynějších prostor letovické sportovní haly chodí cvičit studenti zdejšího Biskupského gymnázia. „Nynější podmínky haly nám stačí. Nejideálnější by ale pro nás byla tělocvična v objektu školy,“ sdělil ředitel biskupského gymnázia Jan Královec. Jeho studenti mají tělocvik dvě hodiny kvůli přesunu do haly. Podle Královce je letovická sportovní hala využívaná hodně, její opravu uvítá.
Nejen díky hale se mohou Letovičtí těšit na pestřejší sportovní vyžití. U základní školy má vyrůst nové hřiště s umělým povrchem. „Už máme hotovou studii a podáváme žádost na ministerstvo o dotace,“ nastínil Stejskal. Na novém sportovišti si zaběhají běžci na atletické dráze, lidé si tu zahrají kopanou, volejbal, basketbal i tenis. Nebude chybět místo na skok do dálky či vrh koulí.