„Nemáme kulturní dům a sokolovna je již natolik zchátralá, že ji nelze využívat. I z těchto důvodů chceme místním lidem dopřát alespoň menší sportovní zázemí, které bude odpovídat velikosti naší vesnice," přiblížil Sedlák.

Obec se chystá hřiště pro malou kopanou zmodernizovat a vybavit jej odpovídající hrací plochou. „Na vedlejším pozemku, který jsme loni směnili se soukromým majitelem, uděláme multifunkční hřiště pro nejrůznější sporty, jako jsou nohejbal, volejbal nebo tenis. V přilehlé obecní budově, kde má jeden místní člověk nyní pronajatou dílničku, vybudujeme šatny, toalety a další zázemí pro sportovce," plánuje rapotinský starosta.

V příštím roce

Nejdříve ale osloví několik firem, které se projektováním hřišť zabývají. „Chceme, aby nám letos předložili nějaký návrh, jak budou sportoviště vypadat. Poté se obrátíme na stavební úřad, aby posoudil, jestli jsou naše záměry v souladu s územním plánem. Následně vypíšeme výběrové řízení pro projektovou dokumentaci a pak požádáme o dotaci. Stavět bychom chtěli v příštím roce," nastínil Sedlák.

Na nové hřiště pro malou kopanou již netrpělivě čeká vedoucí mužstva Sokol Lhota Rapotina František Stejskal. „Na prosívce se hraje těžko. Když prší, jsou tam velké kaluže, a je to pak spíše plácaná než kopaná. A v létě, když jsou vedra, se tam naopak hodně práší. Líbila by se mi plocha s takovým povrchem, jaký mají v areálu Červená zahrada v Boskovicích. Lépe bychom se pak mohli připravovat třeba na pouťové turnaje v Jabloňanech a Oboře nebo na Svitava Cup," vyjádřil se Stejskal.