Už od loňska má budova opravenou střechu. „Klub stavebně rozšiřovat neplánujeme, ale chceme zde v budoucnu ještě zastřešit pódium," řekla starostka Spešova Ivana Holomková. Už letos tam přibudou také sprchy. „To rozhodně vítáme," uvedl vedoucí fotbalového družstva Spešova David Svoboda.

Vylepšení budovy bude stát 1,2 milionu korun. Část nákladů zaplatí dotace z Jihomoravského kraje. Na opravu zbývající části areálu, jako jsou kurty, ale obec dotace nezískala a pustí se do nich až příští rok. „Mrzí nás, že se teď nebude spravovat i zbytek prostor. Na jednom z kurtů byl naplánovaný víceúčelový povrch, na kterém jsme už mohli trénovat," prohlásil Svoboda.

Kromě dvou kurtů na volejbal a tenis má areál i zázemí pro sportovce, posezení s ohništěm, terasu s pódiem a velké dětské hřiště. Současná podoba areálu vznikla v sedmdesátých letech. Nyní se jedná o první rozsáhlou rekonstrukci. Schází se tam hlavně fotbalisté a volejbalisté a slouží i jako místo konání pro různé akce. „Po dokončení oprav chceme v prostorách organizovat i aktivity pro důchodce, například hraní pétanque nebo kuželek," plánuje správce budovy Petr Cihlář.

MICHAELA REISIGLOVÁ