„Přemýšleli jsme, jaký název rozhledně dáme, nakonec jsme zavrhli pojmenování třeba po některé z místních částí obce a jmenuje se zkrátka Spešovská. Proto jsou na ní také vidět některé obecní symboly. Třeba vytesaný velký spešovský znak či Ondřejský kříž jako symbol tesařství, které má v obci dlouhou tradici. Navíc je symbolicky natřena žlutě, aby ladila s naším modrožlutým obecním znakem," popsala starostka Spešova Ivana Holomková.

Dodala, že z rozhledny jednou chtějí udělat stěžejní místo, kde budou zazanemané všechny důležité události v obci. Už nyní jsou tam znázorněni tři významní spešovští rodáci – český jazykovědec František Trávníček, žurnalista a diplomat Bohdan Pavlů a spisovatelka Madla Vaculíková, manželka literáta Ludvíka Vaculíka.

Stavba dřevěné dvoupatrové rozhledny stála téměř půl miliónu korun, obci se podařilo na většinu stavby získat dotace z Evropské unie.

Ačkoliv na rozhlednu se lidé mohou vydat už nyní, slavnostně se bude otevírat až v sobotu v jedenáct dopoledne. „Už dvě hodiny předtím na spešovském koupališti zahájíme cyklozávod Poháru drahanské vrchoviny. Zúčastní se ho hlavně závodníci, kteří absolvovali zatím celý seriál, ale také zájemci o jednorázový závod. Těm musí být mezi pěti a sty roky. Část závodu pak zhlédneme u rozhledny po jejím otevření, protože tam povede závodní trasa," dodala starostka.