Nižší návštěvnost ovlivnilo možná jen to, že se akce koná současně se semifinálovým zápasem České republiky a Kanady na mistrovství světa v ledním hokeji. „To jsme ale při plánování termínu nemohli vědět. Jinak je ale podle nás akce vydařená, máme krásné počasí a lidé se baví. A pro ty, kteří si přece jen hokej nechtějí nechat ujít, jsme připravili promítání zápasu na plátně uvnitř v salonku," říká Karel Kamba, majitel Agrocentra Ohrada, ke kterému náleží i minipivovar.

Hlavní zábava v areálu agrocentra se ale odehrává venku. Na prostranství za budovou totiž zápolí soutěžící hned v několika netradičních disciplínách. Například soutěž v držení tupláku s pivem v natažené ruce dává soutěžícím pořádně zabrat. „Už se klepe, už to dlouho neudrží. Á, ruka už klesá!" komentuje napínavý souboj moderátor.

Stejně tak při závodě ve válení pivních sudů se soutěžící pořádně zapotí. „Soutěžních disciplín jsme připravili celkem pět. Kromě válení sudů a držení tupláku je to ještě hod pivním táckem na cíl, pivní kvíz a pití piva na čas," jmenuje Kamba s tím, že soutěží čtyři tříčlenné týmy.

S úsměvem na rtech sleduje zápolení týmů například Petr Duda z Letovic. „Přijeli jsme sem s manželkou a dětmi. Těm se nejvíc líbí skákací hrad a také psi a kůň. Já jsem se žádné soutěže nezúčastnil, raději ochutnávám místní pivo pěkně v klidu. Řízení auta zpět domů tak bude na manželce," směje se muž.

Ke zchlazení žízně mají hosté na výběr z pěti druhů piva a hlad zahánějí grilovanými klobáskami. Na pastvině za agrocentrem na ně ale čeká ještě překvapení. Povozit se totiž mohou se psím spřežením. „Přijeli jsme sem do Vísek z Krkonoš, kde děláme vyjížďky se psím spřežením pro turisty. Dnes jsme sem přivezli šestnáct psů, je totiž poměrně teplo, tak abychom mohli psi ve spřežení pravidelně střídat," říká musher Jiří Vondrák.

I přes teplé počasí ale psi práce baví. „My pracujeme s kříženci plemene sibiřský husky. Větší důraz než na rodokmen totiž klademe na to, zda mají psi chuť do práce," vysvětluje musher.

O projížďky se psy je podle něj od začátku akce velký zájem. „Skoro jsme se nezastavili. Vítr z plachet nám ale asi trochu vezme hokej," směje se Vondrák.

Nejen se psím spřežením se však účastníci akce mohou projet. V ohradě vedle agrocentra si totiž především děti užívají i jízdu na koni. Zábavu mezi soutěžemi zpestřují také svými vystoupeními mažoretky z Letovic.