Rozhořčení majitelé domů na jedné straně a firma, která chce stavět novou obchodní zónu, na straně druhé. Tak včera vypadalo ústní jednání v rámci územního řízení přímo na místě – v Hybešově ulici v Blansku.
Sousedy budoucích zastavěných pozemků trápí hned několik věcí. „Největším problémem je pro nás zastínění domů a narušení jejich statiky,“ uvedl Zdeněk Kolmačka. Lidé mají také strach, že kvůli stavbě budou v budoucnu vykáceny lípy.

Účastníci řízení mohli dosud podat písemné námitky nebo je říct včera přímo na jednání. „Každou námitkou se budeme zabývat, přitom nezáleží na počtu osob, které ji vznesly. Jestli připomínku podá jeden člověk nebo třicet, má to pro nás stejnou váhu,“ řekl Petr Šamonil z blanenského stavebního úřadu.


Stavba zabere parkoviště, kam se vejde pětapadesát aut. Všechna parkovací místa musí firma nahradit. Ta však vzniknou roztroušeně v okolních ulicích a budou to především podélná parkovací místa. „Už teď tam parkují auta,“ upozornil Kolmačka. Podle něj to tedy není náhrada parkovacích míst. „Jen se nakreslí čáry kolem zaparkovaných aut,“ míní.
Stavba neovlivní jen přímé sousedy. V Žižkově ulici nad okresním soudem vznikne patnáct míst k parkování. Z doposud klidné části města se stane poměrně rušná ulice.

Více informací se dozvíte v dnešním vydání blanenského Deníku Rovnost 24. srpna.