Nový přechod pro chodce chtějí Boskovičtí udělat v ulici Sokolská pod křižovatkou s ulicemi Bezručova a Bedřicha Smetany. Bezbariérový přechod budou osvětlovat dva stožáry s veřejným osvětlením a přibudou i vodicí prvky pro slabozraké a slepce. „Tento přechod pro chodce jsme řešili opakovaně. Nakonec se nám ale podařilo dojít až do této fáze, kdy jej skutečně postavíme podle požadavků obyvatel Boskovic. Zvýší se tak bezpečnost chodců," řekl starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek.

Podle něj bude potřeba posunout chodník asi o půl metru směrem do silnice. „Je to tak v projektu úmyslně, protože se tím přechod zkrátí. V přechodu nebude ostrůvek pro chodce, znemožňoval by totiž bezpečné odbočení především větších nebo nákladních aut do okolních ulic, například do ulice Bezručova. Proto o něco zúžíme průjezdní profil silnice. Auta to nijak omezovat nebude, projekt máme schválený policií i dopravními inženýry. Pro chodce, kteří budou chtít přes silnici přejít, to bude ale znamenat lepší rozhled," vysvětlil Dohnálek s tím, že i pro řidiče budou chodci chystající se přes silnici přejít viditelnější.

Přechod bude podle místostarostky Boskovic Jaromíry Vítkové hotový do konce letošního října. Město na jeho stavbu vyčlenilo dvě stě pětašedesát tisíc korun.