Publikum vidělo od jedné hodiny odpoledne celkem třináct vystoupení, do kterých se zapojilo devadesát dětí, studentů i dospělých. „Udělali jsme si s rodinou výlet. Tančila tady naše sedmiletá dcera Naděnka, která chodí do soukromé umělecké školy v blanenském Dělnickém domě. Akademii jsme si užili, bylo to bezva," hlásil v sobotu odpoledne v adamovské sportovní hale Alexandr Pospelov z Blanska.

Na palubovce se představilo celkem šest tanečních formací. Například děti z adamovské mateřské i základní školy, adamovské sokolky nebo tanečníci z Jedovnic a Blanska. „Akademii jsme pořádali loni poprvé. Chtěli jsme to tady trošku rozhýbat. Příští rok do toho půjdeme určitě znovu a snad přijede i víc účinkujících. Třeba i mažoretky," uvedla za pořadatele akce Kateřina Prudíková.

Návštěvníci akademie tleskali při polonéze, moderním tanci, street dance, stepu i aerobiku. Nejmladším účinkujícím byly tři čtyři roky. „Akademie se mi moc líbila. My jsme si připravily dvě vystoupení. Aerobik jako rozcvičku a pak vystoupení Jdeme na výlet na písničku Na Okoř je cesta," usmála se Lenka Wellová, která vystupovala s adamovskými sokolkami.

Na závěr pořadatelé ocenili účastníky akademie diplomy a cenami. „Akci jsme pořádali k Mezinárodnímu dni tance a také jako součást oslav padesátiletého jubilea, kdy byl Adamov povýšen na město," dodala Prudíková.