Radní z Rájce – Jestřebí křísí k životu jediný kulturní sál ve městě. Prostory tamní sokolovny nejsou využité víc než šest let. Členové České obce sokolské, která získala budovu zpět v restituci, totiž na opravy neměli peníze. Chtějí ji tak odprodat městu.
Radní už proto zpracovali projekt na opravu sokolovny. „Rekonstrukce bude stát přes dvacet milionů korun. Žádáme tedy o dotaci ze strukturálních fondů,“ uvedl starosta Rájce – Jestřebí Pavel Perout.


Ráječtí se tak mohou těšit třeba na rozšíření balkónu v galerii. „Půjde o galerii na způsob zimní zahrady. Ta bude prosklená do ulice,“ přiblížil Perout. Zcela nové budou i toalety, které přibudou ještě v horním patře budovy. Tam také povede nové schodiště.
Na druhé straně v patře sokolovny vzniknou klubovny pro různé místní organizace.


V přízemí najdou svůj prostor i nekuřáci. Legendární „peklo“ se zase přesune do nových prostorů. „Sokolovna má totiž nevyužitý roh, kde je zelená plocha. A tam chceme dát peklo. Prostor pod jevištěm by byl ideální klubovnou pro divadelníky,“ líčí další plány Perout. Zkrátka by neměli přijít ani sportovci. Uvnitř budovy na ně budou čekat šatny i sprchy.