„Zhruba před čtrnácti dny jsme sněžná děla pustili, ale jen na dvě noci. Pak se zase oteplilo. Teď mrze a znovu jedou od sobotní noci nostop. Předpověď na další dny je příznivá, tak snad to dobře dopadne a následující víkend už se bude v Olešnici lyžovat,“ řekl Deníku Rovnost správce tamní sjezdovky Jiří Kotlán.

V provozu by podle něj měla být kotva na hlavním vleku a dětský svah. Druhý vlek Olešničtí otevřou až později s větší zásobou technického sněhu. Před sezónou pořídili úspornější zasněžovací techniku a nové turnikety. Naposledy stála jedna jízda na tamním vleku jednadvacet korun. Tentokrát si lidé podle všeho připlatí. Nový ceník ale ještě na stránkách sjezdovky zveřejněný není.

Stovky lidí se v Adamově zúčastnily slavnostního otevření rekonstruované železniční trati mezi Brnem a Blanskem.
Jízda v drezíně i lokomotivě. V Adamově si lidé užili otevření opravené trati

V sousedním Hodoníně už zasněžují svah od neděle. Stejně jako v Olešnici chtějí v případě příznivých klimatických podmínek otevírat následující víkend. „Pokud vyrobíme dostatečné množství technického sněhu, tak v sobotu otevřeme hlavní sjezdovku a dětský park. Po dosněžení přijde později na řadu druhý vlek a objízdná sjezdovka,“ upřesnil za hodonínský skiareál Vlastimil Jílek.

Ceny tam v nové sezóně navýší o deset procent. V přepočtu tak bude jedna jízda dražší asi o dvě koruny. Pro návštěvníky mají letos připravené velké lákadlo: Novou objízdnou sjezdovku, která vznikla po terénních úpravách. Nejen nejmladším lyžařům a začátečníkům umožní vyhnout se nejprudšímu úseku sjezdovky. „Večerní lyžování omezovat neplánujeme. Jen, pokud by klesla poptávka. Našim největším cílem je dopřát lidem lyžařskou sezónu i za tu cenu, že bychom nic nevydělali. Jen se nechceme dostat do červených čísel,“ řekl již dříve Jílek.