Pořádně se zapotil majitel dodávky, který téměř hodinu odhazoval sníh z parkovacího místa ve Svitávce. Potřeboval totiž svůj vůz zaparkovat. Když místo vyčistil, odešel pro dodávku. „Mezitím mu ale na odklizeném místě zastavilo jiné auto,“ sdělila policejní mluvčí Iva Šebková s tím, že majitel dodávky upozornil šoféra, že si místo sám odklidil. S ochotou se ale nesetkal. Odpověď zněla: To mě nezajímá, parkoviště je obecní. „Majitel dodávky tedy vzal lopatu a zaházel zaparkovaný vůz sněhem tak, aby nemohl odjet. Případ nakonec skončil na stole policistů,“ pokračovala Šebková. Podle ní jsou oba muži podezřelí ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Kritická situace nastala o dopoledni na státní silnici I/43 v kopci Perná. „Na kopci uvízlo několik kamionů, takže silnice byla pro další takto velká vozidla těžko průjezdná,“ uvedla dále Šebková.

Podle silničářů uvízly na I/43 další dva kamiony ještě brzy zrána. „Zpříčily se mezi Černou Horou a Krhovem. Na místě řídili dopravu policisté,“ popsal situaci silničář Lubomír Hroza. Jeho kolegové prohrnovali sníh na cestách, které bývají posypané pískem nebo drtí. Závěje podle něj řidiče na silnicích Blanenska nepřekvapily. "Přestal totiž foukat vítr, tak se netvořily,“ podotkl Hroza.

Pod tíhou sněhu a zmrazků padají od rána v nejrůznějších částech Blanenska stromy. Před pátou hodinou ráno zdolávali hasiči padlý strom v Rozseči u Kunštátu. Další skončil na zemi o dvě hodiny později v Kunčině Vsi. Několik stromů přijeli odstranit dobrovolníci s blanenskými hasiči do Senetářova. Strom zatarasil cestu i ve Žďárné. Tam přijeli hasiči nebezpečí odstranit z cesty po osmé hodině. Dřevo rozřezali a odklidili.

Nebezpečí číhalo na řidiče také odpoledne. Další stromy spadly na silnice v Kunštátě, Rudce a Letovicích.

Potíže měli ráno někteří šoféři autobusů. „O čtvrt hodinky se zpozdil autobus, který jel z Vysočan do Šošůvky. Uvízl kvůli dalšímu vozu. Pak jej musely vytahovat traktory. Řidiči projíždějící Lomnickem zase žádali o posyp,“ přiblížil Richard Maňoušek z blanenského ČADu. Podle něj o pondělním dopoledni spoje výrazného zpoždění nenabraly.