Přečtěte si ochutnávku jednoduchého, stručného a výstižného (délka SMS zprávy) manuálu, který vám může při blížících se komunálních volbách pomoci s otázkou, komu vhodíte svůj hlas do volební urny:

1. Jaký je z vašeho pohledu největší současný problém města a jak ho chcete řešit?

Josef Kupčík (KDU-ČSL): Ucpávání města auty. Musíme pokračovat v projektu přemostění řeky Svitavy. Také mi vadí blokování bytové výstavby obstrukcemi aktivistů.

Horní patra obchodního domu Družba v centru Blanska majitel přestaví na byty
Obchodní dům Družba v centru Blanska čeká změna. Obchody nahradí byty

Kompletní odpovědi všech lídrů na všech pět otázek si přečtěte ve čtvrtečním tištěném vydání Blanenského deníku Rovnost.

2. Má se město angažovat ohledně nevyužité výškové budovy v centru, která není v jeho vlastnictví?

Ivo Polák (ČSSD): My jsme jednání vedli, ale veškeré investice byly podmiňovány ze strany investora zrušením vyhlášky o zákazu hazardu ve městě. A to je pro nás nepřijatelné. 

3. Je podle vás objem peněz, které radnice vkládá do sportovních aktivit a sportovišť, dostatečný?

Emil Penica (KSČM): Do sportu město investuje kolem 30 milionů ročně. Může to být o několik milionů víc. Mezery vidíme v metodice a podmínkách pro poskytování dotací.

Nejlepší volební zpravodajství z vašeho okresu, kompletní výsledky všech obcí, vizitky zastupitelů okresního města, analýzy možných koalic. To vše nejpodrobněji a nejkvalitněji v pondělním vydání Deníku Rovnost.

Ilustrační foto.
Platba kartou v autobusech? Příští rok. Dopravci dostanou nové pokladny