Majitelé palíren mají pro zákazníky dobrou zprávu. Ceny oproti loňsku nevzrostly, litr padesátiprocentní slivovice stojí v průměru sto třicet korun.

V palírnách na Blanensku už začala hlavní sezona. Pravé slivovice bude dost. Švestky jsou totiž letos mnohde obsypané modrými plody. Tvoří zhruba šedesát až sedmdesát procent z veškerého páleného ovoce.

Potvrdili to nejen provozovatelé rudické, boskovické a cetkovické palírny, ale také pěstitelé v okolí Blanska. „Zatím jsme pálili například druhy švestek Hanita a nebo jugoslávské Čačanky," doplnil provozovatel Pěstitelské pálenice a moštárny v Rudici Ladislav Vančura.

Módním trendem pro tento rok je malinovice, která je v rudické palírně velmi oblíbená.

Zatím nejsou známy přesné počty sklizených švestek na jižní Moravě. Odhad Ovocnářské unie České republiky je, že to zatím bylo tisíc padesát devět tun. „Švestek se oproti minulému roku letos urodilo méně," konstatoval ale předseda blanenské základní organizace zahrádkářů Rudolf Kunc.

Hlavní důvodem menší úrody ovoce jsou mrazy, které na jaře poškodily hlavně sady na jižní Moravě. Švestky tolik nezasáhly, takže ty jsou na tom podle Vančury letos ze všech druhů ovoce nejlépe.

Špatné to není ani s jablky, i když některé jabloně mrazy poškodily. Třeba pěstiteli Jiřímu Manovi z Rájce-Jestřebí, který má letos jablek poskromnu. „Skoro žádnou úrodu nemáme. Co zůstalo na stromech, tak nám hnije. Je to opravdu mizivé," dodal muž.

Ale zatím není tak zle, protože se sklízejí zatím jen některé odrůdy jablek. „Můžeme se ještě těšit na další druhy. To samé se týká švestek," komentoval to provozovatel Pěstitelské pálenice v Cetkovicích Petr Staněk.

Pálenky z letošní úrody broskví nebo třešní však budou velkou vzácností. V Rudici třeba broskve letos nepálili vůbec. „S třešněmi to letos bylo úplně špatné. Díky mrazíkům jich letos bylo nejméně za posledních patnáct let," sdělil jeden z majitelů pálenice v Boskovicích Miloš Konečný.

Lidé mohou do pálenice buď přivézt svůj vyzrálý kvas, nebo pouze zralé ovoce. To následně v pálenici naloží, vše důkladně ohlídají a pak zpracují na pálenku. „Pokud někdo doveze například naťuklé jablíčko, které spadlo ze stromu, tak to do pálenky ničemu nevadí. Ale nahnilé nebo plesnivé už ano," dodal Konečný.