VÝSTAVA KOČEK

Kdy: sobota od 8.30 do 18.00

Kde: Centrum Bonaparte, Slavkov u Brna

Za kolik: vstup zdarma

Burmilla, barmská, sibiřská, perská, norská lesní nebo třeba habešská. Možnost zjistit, co všechno obnáší chov náročnějších koček, nabídne výstava ušlechtilých plemen. Konat se bude v sobotu po celý den ve slavkovském Společenském centru Bonaparte. Pořádá ji čelní chovatelský klub Moravia Cat Club. „Návštěvníkům se představí téměř třicet kočičích plemen, která budou soutěžit o sympatie návštěvníků. Součástí programu je totiž také soutěž Miss Slavkov, jejíž vítězku vyberou sami příchozí. Organizátoři připravili i program pro děti, tombolu a soutěž mladých chovatelů," vyjmenovala ředitelka slavkovského zámku, který má centrum Bonaparte ve správě, Eva Oubělická.

Smyslem prezentační výstavy je přiblížení kočičího světa lidem, kteří o chovu teprve uvažují nebo se toho o životě koček chtějí jednoduše víc dozvědět. Na místě budou k dispozici nejen samotní chovatelé, ale také veterináři, kteří zodpoví případné dotazy.

SJEZD VOZŮ PORSCHE

Kdy: sobota od 10.00

Kde: zámecký park, Slavkov u Brna

Za kolik: vstup zdarma

Když to vezmeme v nadsázce, youngtimer je označení pro auta starší pěti let. Právě taková se představí ve slavkovském zámeckém parku. Když laik uslyší název značky nějakého auta, nemusí být úplně v obraze. Když se řekne německý výrobce sportovních aut, i laikovi naskočí značka Porsche.

Pověsti špičkových sportovních vozidel bude chtít dostát i od sobotního dopoledne. „Do parku se sjedou majitelé všech vozů Porsche starších pěti let. Organizátoři počítají s příjezdem až sto padesáti strojů," poznamenala mluvčí slavkovské radnice Veronika Slámová. K vidění budou auta až do dvou hodin odpoledne, pak jejich šoféry čeká spanilá jízda městem a po okolí.

BAMBIFEST

Kdy: pátek a sobota od 9.00

Kde: zámecký park, Blansko

Za kolik: vstup zdarma

Ukázat dětem z Blanenska, kde se mohou zabavit a aktivně využít svůj volný čas. To je cílem BambiFESTu, který se bude v blanenském zámeckém parku konat v pátek a v sobotu. Svou činnost dětem a mládeži představí zhruba třicítka organizací z Blanska a okolí.

Návštěvníci si mohou jednotlivé činnosti i aktivně vyzkoušet. Akce se pravidelně účastní například blanenský Klub Ratolest. „Chystáme představení, cvičení maminek s dětmi a interaktivní dílnu, kde si zájemci budou moci něco vyrobit. Díky BambiFESTu se naše nabídka aktivit vždy dostane do širšího povědomí veřejnosti," sdělila vedoucí zařízení Petra Veselá.

Podle mluvčí BambiFESTu Marie Jahodové se návštěvníci mohou těšit také na vystoupení známých i začínajících kapel z Blanska a okolí. Páteční festival s názvem FEST jim umožní vyzkoušet si, jaké to je, zpívat před publikem a na profesionálním pó­diu.

Novinkou letošního ročníku pak bude podle organizátorů sobotní konference pro mládež zaměřená především na středoškoláky a vysokoškoláky. „V průběhu obou dnů se budou v zámeckém parku konat přednášky a semináře zajímavých osobností," popsala Jahodová.

SUMMER DANCE CUP

Kdy: sobota od 9.00

Kde: zimní stadion, Boskovice (Blanensko)

Za kolik: 80/60 Kč

Summer dance cup. To je největší taneční soutěž na Blanensku. Předvést svůj talent v ní mohou taneční skupiny, dua i jednotlivci. Do Kunštátu každoročně přiláká kolem patnácti set tanečníků ze všech koutů republiky, ale i ze Slovenska. Její třetí ročník se bude konat v sobotu.

Kapacita kunštátské sportovní haly však již pro potřeby soutěže nestačí. Proto se letos poprvé přesune na zimní stadion v Boskovicích. „Je to především z důvodu velké účasti soutěžících a diváků i jejich bezpečnosti. Zároveň jsme chtěli vyzkoušet něco nového. Pro tanečníky i pro mě jako pořadatele to bude příjemná změna," uvedla organizátorka akce Michaela Bartošová. Soutěžit se bude v kategoriích street dance, show dance, aerobic nebo disco dance. Předvedou se i mažoretky či plesoví tanečníci. „Soutěže se mohou účastnit jak profíci, tak i lidé, pro které je tanec jen koníčkem pro volný čas," popsala Bartošová.