„Přípoj k pitné vodě tady nemáme. Každý se to snaží řešit po svém. Hodně lidí má studnu. My vodu donášíme od sousedů, nebo jezdím k rodičům do Rudky,“ popsal životní podmínky obyvatel devíti domů ve Slatince Konopáč. Nedávno ještě vodovod do Slatinky nevedl vůbec. Tamní obyvatelé se na zoufalou situaci snažili upozornit sepsáním petice.

„Problém s vodou je tam už delší dobu. Slatinka je stavebně napojená na obec Skrchov, ale až letos se zde podařilo na skrchovský vodovod připojit. Na další práce už potom ale nezbývaly peníze,“ vysvětlil příčinu problému starosta Letovic Radek Procházka.

Roman Konopáč a jeho rodina, která v domě v Borové provozuje také pneuservis, se tak bude muset ještě chvíli spoléhat na pomoc sousedů. „Co vám mám povídat, nosím pětadvacetilitrové barely. A přitom k sousedům, kteří už na vodu připojení jsou, je to řádově asi dvacet metrů. Dřív jsme měli ve studni pitnou vodu i my, později se ale znehodnotila,“ povzdechl si Konopáč.

Podobně jsou na tom i obyvatelé dalších osmi domů v ulici Borová. Podle jejich vyjádření se nebylo možné s někdejším vedením letovické radnice na řešení dohodnout. Teď mají lidé ze Slatinky kromě naděje i příslib radních, že se ke skrchovskému vodovodu napojí i zbývající domy.

„Jsme rádi, že na tento problém občané upozorňovali. Voda je základní životní potřebou a my se budeme snažit tuto situaci co nejdříve vyřešit,“ řekl starosta. Dodal také, že zastupitelstvo Letovic už odsouhlasilo výběrové řízení na projekt výstavby borovské části vodovodu.

„Noví letovičtí radní nám opravdu vyšli velmi rychle vstříc. Dřív se zdálo to jednání být bezvýchodné, teď konečně pochopili, že je nutné něco udělat,“ uzavřel Konopáč.