Po týdenní uzavírce po silnici opět jezdí auta, už však nekličkují mezi velkými dírami. Dělníci ještě v příštích týdnech upraví krajnice. „Jede se po tom skvěle. Povrch se povedl. Tak snad vydrží, dík,“ reagoval na otevření opravené cesty jeden z řidičů na sociální síti.

Jedná se o důležitou spojnici bezmála pětitisícového Adamova s Brnem. Do krajského města tudy jezdí řada lidí do práce, k lékaři nebo za nákupy. Silnice patří Školnímu lesnímu podniku Masarykův les Křtiny. Vznikla jako lesní cesta na svážení dřeva, nebyla navržená pro běžný provoz. Osobní auta po ní začala jezdit až v osmdesátých letech.

Dvě turistické trasy v Národní přírodní rezervaci Býčí skála v Moravském krasu na Blanensku byly několik měsíců uzavřené. Omezení končí 6. dubna.
Změna v Moravském krasu, lesníci navrhují propojku do Josefovského údolí

Podle mluvčího Správy železnic Dušana Gavendy je oprava součástí investice do modernizace železničního koridoru Brno – Blansko za více než sedm miliard korun. „Tak jako u jiných investic budou standardně zhotovitelé po dokončení stavebních prací na železnici na závěr obnovovat i části silničních cest, které byly stavbou dotčeny, například těžkou technikou,“ sdělil nedávno Gavenda.

První část zmíněné silnice opravili dělníci před čtyřmi lety. Jednalo se o úsek dlouhý přes kilometr a půl. Začíná na okraji Adamova a končí u zbytků hradu Ronov. Pracovníci udělali i odvodnění cesty a upravili nezpevněné krajnice. Výměny se dočkala také stará svodidla v několika úsecích přibyla nová v celkové délce 540 metrů. Opravy tehdy stály sedm a půl milionu korun a podíleli se na nich lesníci, kraj i město Adamov.

Adamovští se pustili do stavby parkovacího domu mezi ulicemi Sadová a Komenského.
VIDEO: V Adamově staví parkovací dům. Další stání pro 140 aut plánují

„Jsem rád, že se opravu zbylého úseky podařilo vyjednat. Pro místní je to důležitá spojnice s Brnem. Vyčištěné jsou žlaby na kraji silnice a propustky. V následujících týdnech ještě dělníci opraví krajnice,“ upřesnil adamovský starosta Roman Pilát.