Žáky devátých tříd čeká v nadcházejících měsících těžké rozhodování o své budoucnosti. Pomoci v tom, jakou střední školu si vybrat, jim mají tradiční burzy středních škol, které budou ve čtvrtek v Boskovicích v sokolovně od osmi do šestnácti hodin a v pátek v Blansku.


„Burza, kde se představí devatenáct středních škol z Blanenska, Hranic, Vyškova a Brna začne v osm hodin v Dělnickém domě. Žáci se nejen seznámí s nabídkou oborů na jednotlivých školách, ale letos poprvé budou na burze i pracovníci z Úřad práce v Blansku, aby informovali ty, kteří již nechtějí pokračovat ve studiu na střední škole,“ uvedla ředitelka Svatava Dvořáková z pořádající Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy v Blansku. Její škola na stejný den připravila i den otevřených dveří.

Nahlédnout mohou v tento den také žáci do Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Blansku. Škola, která nyní nabízí tři maturitní, čtyři učební obory a dvě nástavbová studia v denní i večerní formě, připravila pro školní rok 2008/2009 úplně nový obor. „Myslím, že je to především lákavá nabídka pro dívky. Jedná se o čtyřletý maturitní obor managment v elektrotechnice, který bude zaměřen nejen na ekonomiku, ale také na logistiku v elektrotechnickém průmyslu,“ sdělil ředitel Pavel Čípek, který upřesnil, že otevřou jednu třídu po třiceti žácích a stejně jako na ostatní obory i na tento nebudou muset žáci dělat přijímací zkoušky. „Žáky budeme přijímat podle výsledků vysvědčení,“ doplnil Čípek.