O ocenění Evropskou jazykovou cenou Label v letošním roce požádalo čtyřicet projektů z celé České republiky. Cenu uděluje Dům zahraničních služeb, Národní agentura pro evropské vzdělávací programy a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy za nové a výjimečné aktivity v oblasti jazykového vzdělávání.

„Naše škola soutěžila s projektem, který se jmenoval Story-based english teaching, kde jsme spolupracovali s dětmi z Turecka, Polska, Francie a Rumunska. Všichni jsme měli za úkol vybrat pohádku, která bude typická pro naši zemi a tu ostatním účastníkům představit. My jsme si vybrali Krtečka a pejska a kočičku," vysvětlila vedoucí projektu na benešovské škole Marie Švancarová. Projektu se škola zúčastnila prostřednictvím aktivity eTwinning, ta podporuje mezinárodní spolupráci škol prostřednictvím informačních technologií.

Projekt trval půl roku. „Máme tady projektový kroužek a do něj chodí čtyřiadvacet dětí. Právě děti z kroužku na projektu pracovali. Překládaly texty, nacvičily divadelní představení a nahrávaly videa. Pomáhali nám ale i ostatní děti, učitelé, rodiče dětí i vedení obce," řekla Švancarová.

Pro cenu si zástupci školy i obce jeli do Prahy čtyřiadvacátého září. „Vyhráli jsme dvě stě tisíc korun, které můžeme použít na další jazykové vzdělávání dětí," řekl ředitel školy Michal Balaščák.