„Díky tomu, že jsme malá škola a všichni se zde dokonale známe, u nás opravdu není místo pro šikanu nebo podobné jevy vlastní velkým školám,“ uvedl ředitel školy Petr Najbr. Ten kromě ředitelování ve škole i vyučuje.

„Není lehké učit jednu třídu s pěti různými ročníky. Chvíli trvalo, než jsem si našel svůj systém,“ uvedl. Podle Petra Najbra musí školní den začínat písničkou. „Nejdříve se všichni uvolníme a naladíme na dobrý den. Pak už rozdávám práci tak, aby každý ročník pracoval odlišným způsobem. Někdo četl, někdo psal, s některým z žáků pak zase kontrolujeme zadané práce. Hlavně musíte být pořád ve střehu a všechny zaměstnat. Zkrátka si u toho moc neodpočinete,“ zasmál se Najbr a dodal, že škole velmi pomáhají rodiče dětí.

„Každoročně pořádáme lampionový průvod, drakiádu, den matek, vánoční nebo haloweenské posezení. Rodiče se starají se o občerstvení nebo zajišťují nákup dárků pro děti. Jedna z maminek vede i zájmový kroužek,“ dodal ředitel školy, která pořádá zápis pro prvňáčky šestnáctého ledna.