Nechybí také brambory, česnek nebo nakládané zelí. „Mezi zavařovacími sklenicemi jsem vyrůstala a pomáhala mamince. Už tehdy mě to bavilo. Je to můj celoživotní koníček. Vracím se k tomu, co běžně dělaly naše maminky a babičky. Stále z maminčiných receptů čerpám,“ usmívá se žena, která pracuje jako učitelka zpěvu na Základní umělecké škole v Jedovnicích a živí se také jako zpěvačka.

Ilustrační foto
Dělníci dokončují opravu mostu. Průjezdný bude v srpnu

Klidně by si však mohla otevřít krámek s domácími dobrotami. Například její marmelády a sirupy jsou mezi přáteli a známými vyhlášené. Zavařeninami a kompoty zásobuje také rodinu. „Mám obrovskou radost, když lidem moje domácí dobroty chutnají. Ráda je dávám jako dárky a přátelé to ocení,“ dodává Korčáková.

V těchto dnech zrovna dělá mátový sirup. Ovoce, zeleninu, bylinky a další plody si buď sama vypěstuje, nebo nasbírá v lese. Zbytek nakupuje u regionálních pěstitelů. Pro meruňky a broskve jezdí například do Velkých Pavlovic nebo do Velkých Bílovic na Břeclavsku. „Proč si dělám marmelády, kompoty, sirupy a zavařenou zeleninu doma? Jednak mě to baví, ale hlavně mám jistotu, že ve výrobku je sto procent ovoce nebo zeleniny. Vím, odkud pochází a není to ničím nastavené. Navíc chuť je nesrovnatelná,“ vysvětluje.

Lysice rozezní harmoniky. Už po dvanácté.
Lysice rozezní harmoniky. Už podvanácté

Ráda se pouští do nových věcí. Vyzkoušela například meruňkovou marmeládu s levandulí, středomořskou salsu nebo kopřivový sirup. Recepty hledá na internetu, v časopisech i na sociálních sítích. A ráda se s ostatními podělí o ty své. „Můj sen je vydat vlastní kuchařku. Třeba se mi to jednou povede,“ usmívá se Korčáková.