Na závody v jízdě na saních zvou v neděli velenovští dobrovolní hasiči. „Sněhu je dost, závody určitě budou," uvedl starosta Velenova Jan Havelka. Soutěžit se bude od jedné hodiny odpoledne na kopci ve směru na obec Suchý. Vydovádět se mohou děti v kategoriích do šesti a do dvanácti let i všichni ostatní. Pořadatelé slibují i menší občerstvení.

Ve skiareálu Hodonín u Kunštátu se v sobotu od deseti hodin uskuteční čtvrtý ročník závodu v obřím slalomu. Zkusit vyhrát a hlavně si zasoutěžit může kdokoliv. Pořadatelé připravili několik kategorií rozdělených podle věku od dětí až po důchodce, a také zvlášť pro ženy a muže. „Vítězové dostanou poháry a věcné ceny," lákají organizátoři ze skiareálu.

Příznivci zimních radovánek se v sobotu mohou vypravit také do Knínic u Boskovic. Sdružení maminek na svahu u rybníčků pořádá další ročník knínické zimní olympiády. Soutěžit se bude v tradičních i netradičních disciplínách. Zápis a trénink začne v půl třetí, samotné soutěže pak ve tři hodiny. „S sebou vezměte jakékoliv sportovní vybavení – sáně, boby, lyže, brusle, hokejky a další," radí maminky. Pokud bude málo sněhu, čeká příchozí náhradní program.

Potopit se pro cihlu do čtyřmetrové hloubky. Uplavat v oblečení padesát metrů nebo stejnou trasu zvládnout s umělohmotným barelem. Záchrannou podkovou házet na cíl. To je výčet několika disciplín, které musejí zvládnout vodní záchranáři při závodu Blanenská dvěstěpadesátka.

Řeč je o jednom z nejtěžších bazénových závodů záchranářů v republice. Koná se v sobotu od půl deváté v blanenském krytém bazénu. „Závodu se pravidelně účastní zhruba sedmdesát až devadesát vodních záchranářů z celé republiky," řekl Jiří Rydval, předseda místní skupiny Vodní záchranné služby Blansko Českého Červeného kříže.

Blanenští záchranáři pořádají závod již posedmnácté. A proč dvěstěpadesátka? „Je to celkový počet metrů, které závodníci musejí při jednotlivých disciplínách uplavat," dodal Rydval. Letos se organizátoři pokusili soutěž otevřít i pro širší veřejnost. Ovšem neúspěšně. „Mysleli jsme, že třeba sportovní oddíly budou mít o závod zájem a kromě záchranářů se tak zúčastní i někdo jiný. Bohužel nebyl zájem," poznamenal Rydval. Kdo nebude soutěžit, může ale aspoň přijít fandit nebo obdivovat výkony borců ve vodě.

Turnaj v mariáši Okrouhlecké eso sice nebude tak fyzicky náročný, ale určitě také nebude nouze o napínavé okamžiky. Začíná v sobotu v deset hodin v pohostinství Boby v Okrouhlé. Ti nejlepší si odnesou zajímavé ceny. „Pro prvního to bude půlka prasete, pro druhého kýta, pro třetího plecko," pozval za pořadatele Bohumil Kovář.

Kdo má radši divadlo, může se v neděli vydat do Letovic. Ve čtyři hodiny v tamním kulturním domě začne divadelní představení Naši furianti v podání ochotnického souboru TeaTrum Velké Opatovice. Evangelický kostel v Boskovicích zase v neděli od půl jedenácté rozezní koncert. Vystoupí tam pěvecko-hudební skupina Kudykam.