Ve hře je nyní využití budovy Dvořáčkova mlýna v areálu Červená zahrada. „Tato varianta je v jednání. Majetkový odbor řeší technické záležitosti, například ohledně připojení elektřiny. Věřím, že v říjnu už by tam mohli mít skauti zázemí,“ uvedl boskovický starosta Jaroslav Dohnálek.

Budovu a okolní pozemky, kde fungoval dříve kemp, koupili Boskovičtí za čtrnáct milionů. Chtějí tam vybudovat další sportoviště a parkoviště. Předchozí zastupitelstvo rozhodlo, že budova půjde k zemi. Řada místních protestovala a zástupci města nakonec demolici odložili. Nicméně původní usnesení stále platí.

Že budovu se dvěma byty budou využívat skauti, zatím zástupci města neschválili. „Nyní nemám o Dvořáčkově mlýně aktuální informace. Byl jsem na táboře. Vím, že před prázdninami se to nějak zadrhlo. Samozřejmě by se nám nové prostory hodily. Nových členů nám totiž stále přibývá,“ řekl vedoucí skautského střediska Karel Šafář.

Boskovičtí mají nyní dvě klubovny na boskovické faře a jednu v bývalé budově Telecomu. „Ideální řešení by byl vlastní pozemek ve městě, kde bychom si postavili základnu. Peníze bychom sehnali a centrum s klubovnami postavili svépomocí. Město ale pro nás takový pozemek nemá a komerční plochy jsou pro nás nereálné,“ dodal Šafář.

Se zázemím pro skauty nicméně počítá studie na zástavbu v režii města v Bílkově ulici v židovské čtvrti. Jejím autorem je chilský architekt Smiljan Radić, který navrhl řadu staveb v Evropě. Ve studii představil moderní budovu v kombinaci betonu, dřeva a hliníku. S byty, skautskými klubovnami, podzemním parkovištěm pro dvaatřicet aut a střešním parkem. Kdy bude proluka zastavená, však zatím není jasné. Město nemá v této lokalitě všechny potřebné pozemky.