Od tohoto záměru však tamní zastupitelé před časem ustoupili. „Skautům město budovu pronajme minimálně na dva roky za symbolickou částku. Je lepší, když ji někdo využije, než aby ležela ladem. Teď se v tomto objektu dělá nová elektroinstalace a další úpravy. Počítáme, že skauti by se měli nastěhovat v průběhu listopadu,“ uvedl boskovický místostarosta Lukáš Holík.

Skautské středisko v Boskovicích má přes čtyři sta členů. A základna se každý rok rozrůstá. Tamní Junáci se dlouhodobě potýkají s nedostatkem vhodných prostor pro klubovny. „Využití Dvořáčkova mlýna je jen krátkodobé řešení, ale i za něj jsme vděční. Nejlepší by bylo, kdybychom si mohli postavit svou základnu, kde by bylo dost místa pro všechny. Potřebujeme ale od města nějaký pozemek, který bychom odkoupili a sami si základnu postavili. S městem pořád jednáme, ale zatím se nic nenaskytlo,“ řekl vedoucí skautského střediska Karel Šafář.

Ilustrační foto.
V penzionu pro důchodce vymění okna

Boskovičtí skauti mají nyní dvě klubovny na boskovické faře a jednu v bývalé budově Telecomu. Se zázemím pro skauty nicméně počítá studie na zástavbu v režii města v Bílkově ulici v židovské čtvrti. Jejím autorem je chilský architekt Smiljan Radić, který navrhl řadu staveb v Evropě. Ve studii představil moderní budovu v kombinaci betonu, dřeva a hliníku.

S byty, skautskými klubovnami, podzemním parkovištěm pro dvaatřicet aut a střešním parkem. Kdy bude proluka zastavená, však zatím není jasné. Město nemá v této lokalitě všechny potřebné pozemky.

Panský dvůr v Boskovicích
Panský dvůr jako komunitní centrum? Boskovice jednají o koupi areálu