Blanenští vypsali výběrové řízení na jednatele Služeb Blansko. Ty zajišťují například provoz sportovišť, lázní, akvaparku, rekreačního areálu Palava a od ledna i soustavy centrálního zásobování teplem. „Dal jsem prostě výpověď. Žádná politika za tím není,“ řekl Deníku Rovnost jednatel Služeb Jiří Charvát, který v čele společnosti končí po třech letech.

Charvát byl ještě nedávno blanenským zastupitelem za ČSSD. Ta sice po volbách zůstala v letité koalici s vítěznou ODS a dalšími partnery, ale po velkém propadu má jen druhého místostarostu Ivo Poláka. Ten má problematiku zásobování teplem ve svém ranku. „Práce jednatele je velmi časově náročná. Teď k tomu přibylo ještě zásobování teplem. Smlouvy, licence, jednání se společenstvími vlastníků. To je podle mého práce minimálně pro jednoho dalšího člověka na plný úvazek. Město jsem upozorňoval, že se to nedá zvládnout, ale nic se nedělo. Nechci dělat polovičatou práci ani od ničeho utíkat,“ uvedl Charvát.

Změny šéfů

Služby Blansko – jednatel Jiří Charvát dal výpověď, ve společnosti má zůstat a věnovat se zásobování teplem, město vypsalo výběrové řízení
Kulturní středisko města Blanska – Jaroslav Jeřábek byl odvolán, město vypsalo výběrové řízení
Nemocnice Boskovice – jednatel Miloš Janeček končí
Technické služby Letovice – jednatel Luděk Elbl byl odvolán, město vypíše výběrové řízení

Městu dal podle svých slov nabídku, že ve společnosti zůstane a bude se soustavě centrálního zásobování teplem věnovat naplno. „Pan Charvát jako jednatel na svůj post rezignoval. Ve společnosti zůstane a bude mít na starosti soustavu centrálního vytápění,“ uvedl blanenský místostarosta Ivo Polák.

Větší pozdvižení v Blansku nedávno vyvolalo odvolání šéfa kulturního střediska. O tom se sice mluvilo už léta, ale zdálo se, že pozice Jaroslava Jeřábka, bývalého zastupitele ODS, je neotřesitelná. Blanenskou kulturu vedl osmnáct let. Nový šéf vzejde z výběrového řízení. „Důvodem pro odvolání pana ředitele byla naše dlouhodobá nespokojenost s řízením této organizace, která nepracovala podle našich představ. Očekáváme, že s novým vedením dostane kultura ve městě nový impulz,“ upřesnil starosta Blanska Jiří Crha (ODS).

Řada místních tento krok uvítala, další jsou zdrženlivější. „I když nové vedení bude chtít přinést nové impulzy do kulturního života ve městě, tak nakonec stejně uslyší, že nejsou peníze, které by se uvolnily na realizaci těchto impulzů,“ okomentoval změnu jeden z místních Antonín Nečas.

V sousedních Boskovicích bude mít po třech letech nového šéfa městská nemocnice. Bývalý senátor za ČSSD a někdejší šéf brněnské úrazovky Miloš Janeček končí. Svůj odchod stejně jako zástupci města zatím odmítl komentovat. Zda město vypíše výběrové řízení nebo na post ředitele někoho dosadí, bude jasné příští týden.

Letovičtí nedávno odvolali šéfa tamní městské společnosti Technické služby Letovice Luďka Elbla. Kvůli špatnému hospodaření. Ztráta za loňský rok byla bezmála tři miliony korun. Nového ředitele hledají.