„Nedávno jsme bývalé koupaliště zasypali kameny, jemným štěrkem a pískem. Už teď se dá plocha využívat ke sportu, hotová ale ještě zdaleka není,“ uvedl starosta obce Richard Černý. V budoucnu tam Skaličtí počítají s umělým travnatým povrchem a nalajnovaným hřištěm na tenis, volejbal a basketbal. „Součástí úprav bude i oplocení kolem areálu,“ řekl Černý.

Podle něj hřiště využijí i děti s tamní základní a mateřské školy. „Až bude hřiště hotové, zahrají si tam nejrůznější kolektivní hry. Chceme tam postavit také basketbalové koše,“ potvrdil Černý.

Ředitelka školy Eliška Čmelová opravy vítá. „Doteď jsme částečně cvičili na skalickém fotbalovém hřišti. Jinde děti tělocvik venku nezažily. Proto jsme rádi, že to takhle dopadlo. Plochu na sport děti určitě využijí,“ uvedla Čmelová. Zároveň dodala, že velké plus je i to, že na hřiště vidí z oken školy a mají tak přehled, co se tam právě děje.

Biotop padl

Koupaliště, které bylo na místě předtím, už dlouhá léta nefungovalo. „Chtěli jsme to zasypat už dříve, ale pak přišlo sdružení Bambas s nápadem, že z plochy udělají přírodní biotop na koupání,“ řekl Černý.

Lidé ze sdružení se o to pokoušeli přes tři roky. „Bohužel jsme nikdy biotop nezprovoznili. Potom už jsem neměl čas a nikdo další štafetu převzít nechtěl,“ vysvětlil Josef Bareš ze sdružení Bambas.

Od roku 2009 tedy Skaličtí přemýšleli, co s místem provedou. „Nakonec jsme vše vrátili do původního stavu a začali s přípravou na zasypání koupaliště,“ uvedl starosta Černý.

Doteď stály úpravy obec desítky tisíc korun, bezmála milion však Skaličtí ještě potřebují. „Je to dlouhodobá investice a my peníze zatím nemáme. Dokončení hřiště je tedy v nedohlednu,“ dodal Černý.

ŽANETA ONDROUŠKOVÁ