Nové dětské hřiště má vzniknout přímo na zahradě mateřské školy. „Celé hřiště bude v přírodním stylu ze dřeva a dalších přírodních materiálů. Jeho součástí bude například altán, ohniště, prolézačka, skluzavka a také lavičky ," vyjmenoval starosta Skalice nad Svitavou Richard Černý.

Terasu vyčistí

Do zahrady Skaličtí zakomponují i bylinné, zeleninové a květinové záhony. „Dále tam budou ovocné stromy a keře," uvedl Černý s tím, že zahrada bude zaměřená především na to, aby tam děti mohly pozorovat živočichy. „Proto do zahrady plánujeme umístit například i mobilní domeček pro ježky nebo krmítko pro ptáky," doplnil starosta Skalice nad Svitavou.

Nyní podle něj na zahradě mateřské školy žádné herní prvky nejsou. „Je tam jedna lavička a trávník, kde si děti volně hrají. Potom je tam také terasa, která je ale zarostlá náletovými dřevinami. Součástí projektu tak je i to, že terasu necháme vyčistit," vysvětlil starosta.

Na konci ledna už Skaličtí podali žádost o dotaci, aby úpravy nemuseli platit sami. „Rozpočet celého projektu je asi milion šest set tisíc. Zda ho uskutečníme, tak záleží na tom, jestli dotaci získáme. Pokud se to podaří, chceme s úpravou zahrady začít co možná nejdříve," doplnil Černý.