Prostor za bytovým domem s číslem popisným 58 je už teď podle územního plánu určený pro třídění odpadu. „My sběrný dvůr ale ještě o kousek posuneme," uvedl starosta Skalice nad Svitavou Richard Černý.

Sběrný dvůr bude mít podle něj podobu oplocené zpevněné plochy. „Plocha bude mít asi pět set metrů čtverečních a bude částečně zpevněná betonovými panely. Bude tam stavební buňka, kde bude zázemí pro obsluhu sběrného dvora, dále tam budou kontejnery na různé druhy odpadů a také dva plechové přístřešky na elektrozařízení," popsal podobu sběrného místa Černý.

Mimo centrum obce

Do sběrného dvora budou moci lidé nosit všechny druhy odpadů. „Jakou bude mít sběrný dvůr provozní dobu ještě přesně nevíme. Chceme ale, aby byl otevřený od jara do podzimu alespoň jednou týdně. To se ale potom ještě bude upravovat podle situace," řekl starosta.

Nyní jako sběrný dvůr Skaličtí využívají místo v centru obce. „Na návsi máme oplocený prostor, kam vždycky necháme přistavit kontejner a lidé tam odpad nosí. Je to ale naproti obchodu a naproti kostelu a to není nejlepší řešení. Také z toho důvodu jsme se pro nový sběrný dvůr rozhodli. Chceme ho přemístit na nějaké vhodnější místo, které bude mimo centrum obce a nebude tak na očích," vysvětlil Černý.

Nyní tak už Skaličtí na sběrný dvůr připravují projekt. „V tomto roce bychom už také chtěli požádat o dotaci. Se stavbou začneme až podle toho, kdy a jestli vůbec dotaci dostaneme. Předpokládám ale, že by to mohlo být příští rok," řekl starosta.

Předběžnou cenu stavby sběrného dvora starosta vyčíslil na jeden milion tři sta tisíc korun.