Mluvčí záchranky Michaela Bothová ujistila, že se na náročné hodiny pečlivě připravili. Například velkokapacitní sanitka byla nachystaná v centru Brna, stejně jako policisté či hasiči.

„Častěji se objevovaly výjezdy spojené se silvestrovskými oslavami. Jednalo se o bolesti břicha v důsledku přejídání či dietních chyb, potíže spojené s alkoholem a také jsme zaznamenali ve větším množství psychózy. V některých případech je doprovázely i sebevražedné úmysly,“ uvedla mluvčí Bothová.

Na Boží hod a na Štěpána řešili za jeden den záchranáři více než 330 událostí.
Svátky v nemocnici. Osm lidí se na jihu Moravy otrávilo oxidem uhelnatým

Od půlnoci do šesti ráno záchranka řešila asi devadesát případů, běžně jich přitom bývá něco nad třicet. Polovina z nich souvisela s alkoholem. Mezi opilými byli také mladiství a děti.

„Šlo především o otravy, úrazy, poranění v důsledku rvaček, ale také třeba o řezné rány od skla. Další úrazy byly způsobené použitím zábavní pyrotechniky, poraněny byly nejčastěji ruce a obličej,“ upozornila mluvčí.

Silvestrovské oslavy v centru Brna začínají.Silvestrovské oslavy v centru Brna začínají.Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

Pomoc potřeboval také pacient popálený od prskavky na vánočním stromu. Nechyběly ale ani výjezdy k penzistům, kteří měli zdravotní problémy nesouvisející se silvestrem.