Určitě je z čeho vybírat. Řada cestovních kanceláří a agentur na Blanensku však tvrdí, že o Silvestrovské pobyty a zájezdy z jejich nabídky až takový zájem, jak by se dalo čekat, není. „Silvestr pro mou cestovku určitě není vrchol sezony. Za těch deset let co ji vedu mi připadá, že se lidé z regionu ještě na Silvestra tak nějak nenaučili cestovat do zahraničí. Samozřejmě je to do jisté míry otázka peněz. Silvestrovské pobyty bývají až o sto procent dražší než v jiné části roku,“ řekla majitelka jedné z boskovických cestovních kanceláří Jana Vítková.

Mezi silvestrovskou klasiku patří podle Vítkové pobyty ve sluncem rozpáleném Egyptě, Thajsku nebo Kubě. S ubytováním na horách už je to horší. „Na hory vyráží koncem roku spousta lidí, jenže ne přes cestovky. Hlavně v Česku si ubytování shánějí sami přes internet v penzionech nebo na horských chatách a chalupách. Jejich nabídkám těžko můžeme cenově konkurovat. Zákazníkům udělají mnohem lepší cenu než my,“ poznamenala Vítková.

Právě na horách oslaví Silvestra Martin Mareš z Těchova. Společně s přítelkyní a přáteli lyžuje v Jeseníkách. „Vánoce ani Silvestra bych v cizině trávit nechtěl. Miluji zimu a na českých horách je také krásně,“ řekl Mareš.

To že si lidé silvestrovské pobyty na horách v Česku domlouvají raději sami přímo s majiteli hotelů a chat potvrdil také Tomáš Zukal z jedné z blanenských cestovních kanceláří. „Pokud se jedná o Silvestrovský pobyt na horách u nás doma, tak si ho lidé většinou vyřídí přes internet sami. Ne přes cestovku. Ze zájezdů, co koncem roku prodáme se většinou jedná o Egypt nebo Thajsko. Hlavně Egypt je velmi oblíbený,“ dodal Zukal.

V Letovicích funguje cestovní agentura, která se specializuje na aktivní pobyty s programem. Zaměřuje se zejména na rodiny s dětmi, jenže Silvestr pro ni není rozhodně „zlatým dolem“. „O naše pobyty je na Blanensku zájem, ale na Silvestra je nepřipravujeme. Před několika lety jsme to zkoušeli, ale neúspěšně. Silvestr je podle mého v tomto výjimečný,“ řekla Olga Míková z letovické cestovní agentury.