Kam na Silvestra
- Silvestrovský fotbálek – 9:00, víceúčelové hřiště Cetkovice
- Silvestr na rozhledně Podvrší 2014 – 10:00–15:00, rozhledna Podvrší u Veselice
- Vánoční prohlídky – 10:00 až 16:00, zámek Lysice
- Prohlídky jeskyně Výpustek – dle telefonické domluvy
- Prohlídky Kateřinské jeskyně – po telefonické domluvě
- Prohlídky Sloupsko-šošův-ských jeskyní – po telefonické domluvě
- Silvestrovská prohlídka hradu – 11:00–19:00, hrad Boskovice
- Dětský Silvestr – 15:00, Kino Blansko
- Silvestrovské promítání v letním kině – 17:00, Letní kino Boskovice
- Silvestrovský ohňostroj pro děti – 16:30, letní kino Velké Opatovice
- Westernový Silvestr– 19:00, Western park Boskovice
- Silvestrovský večer – 19:00, výletiště na hřišti za kulturním domem, Velenov
- Silvestr s ohňostrojem – 20:00, kulturní dům Uhřice
- Ukončení roku 2014 a přivítání nového roku – 22:00, Masarykovo náměstí, Letovice
- Silvestrovská půlnoční bohoslužba – 23:00, dřevěný kostelík Blansko
- Silvestrovské setkání na návsi – 23:45, na návsi, Cetkovice
- Půlnoční přípitek – půlnoc, na návsi, Světlá
- Tradiční novoroční vítání nového roku 2015 – půlnoc, zámecký park, Šebetov

Milovníci památek můžou ve středu vyrazit například na prohlídku zámku v Lysicích. „Otevřeno budeme mít od deseti hodin dopoledne do čtyř hodin odpoledne. Pro návštěvníky budeme mít připravené floristické tvoření v renesančním salónku. Na prodej u nás bude velmi kvalitní víno, punč a horká medovina," popsala kastelánka zámku v Lysicích Martina Rudolfová.

Na Silvestrovskou prohlídku láká také hrad v Boskovicích. Otevřeno bude mít od jedenácti hodin dopoledne do sedmi hodin večer, vstupné je zdarma a zajištěné bude i občerstvení.

Ohňostroje pro děti

Sportovněji založení jedinci si mohou poslední den v roce zahrát od devíti hodin ráno fotbal na víceúčelovém hřišti v Cetkovicích nebo si vyrazit na již tradiční akci Silvestr na rozhledně Podvrší. „Rozhledna bude otevřená za každého počasí od deseti do patnácti hodin. Vystoupí amatérští hudebníci ze Sloupu a na zahřátí bude připravené svařené víno a čaj," zvou na akci pořadatelé.

Na své si o Silvestra přijdou i děti. Například v Blansku pro ně chystají akci s názvem Dětský Silvestr, který začne ve středu ve tři hodiny odpoledne v tamním kině. „Součástí akce bude i ohňostroj, který ve čtvrt na sedm večer odpálíme ze střechy kina," řekl ředitel Kulturního střediska města Blanska Jaroslav Jeřábek. Kromě ohňostroje se však děti mohou těšit například i na soutěž o nejoriginálnější silvestrovský oděv nebo na filmovou pohádku Tři bratři.

Na děti pamatovali i v Boskovicích. „Od pěti do šesti hodin odpoledne chystáme promítání pro děti v boskovickém letním kině a tento program zakončíme ohňostrojem. Ohňostroj pořádáme ve dne hlavně kvůli tomu, aby jej mohly vidět i děti," vysvětlil ředitel Kulturních zařízení města Boskovice Oldřich Kovář.

Film pro děti promítnou v letním kině i ve Velkých Opatovicích. „Sejdeme se kolem čtvrté hodiny odpoledne, připravené bude i občerstvení a mezi půl pátou a tři čtvrtě na pět odpálíme ohňostroj," přiblížil starosta Velkých Opatovic Jiří Bělehrádek.

Kdo si chce užít raději poklidnější poslední den v roce, může navštívit jeskyně Moravského krasu. „Na Silvestra bude otevřená jeskyně Výpustek, otevřená je i Kateřinská jeskyně a část Sloupsko-
-šošůvských jeskyní. Doporučujeme si ale zavolat předem a na prohlídku jeskyně si rezervovat místo," řekl vedoucí Správy jeskyní Moravského krasu Jiří Hebelka.