„Naštěstí tam není přechod. Víc než chybějící světlo mi ale vadí značení na vozovce. To už je hodně vybledlé. Není pomalu vidět ani ve dne,“ řekl jeden z řidičů Petr Novotný.

Vrcholem letošní brněnské plesové sezóny byl Ples jako Brno.
Ples jako Brno vybral milion a půl. Nesnězené jídlo skončilo v azylovém domě

Most spravují krajští silničáři. Veřejné osvětlení je města. „Na silničním mostě se opravovalo zábradlí a kvůli tomu se muselo veřejné osvětlení vypnout. Zábradlí má nový nátěr a nejvíce poškozené části se odstranily. Stejně jako kabel k osvětlení, který vedl zábradlím. Nyní je na městě, jakým způsobem ho po mostě povede. Zřejmě se dá do chráničky na římsu mostu,“ uvedl za krajské silničáře vedoucí oblasti Sever Miloš Bažant.

Šéf blanenského odboru komunální údržby Martin Sklář Deníku řekl, že rozvody k veřejnému osvětlení už byly na hraně životnosti. Kdy však světla budou na mostě znovu fungovat, není jasné. „O tom, kudy nová kabeláž povede, budeme se silničáři teprve jednat. Na jaře mají s pracemi na mostě pokračovat. Minimálně do té doby budou světla vypnutá,“ řekl blanenský úředník. 

Ilustrační foto
Zaplatil zálohu, pak inzerát zmizel. Přišel o peníze a nemá ani nové auto

Řidiče nepotěší ani fakt, že ve špatném stavu nedaleko zmíněného mostu zůstane také několik set metrový úsek na odbočce na Olomučany. Tam řidiči mezi výmoly a hrby kličkují už léta. Na kompletní rekonstrukci nemají silničáři v tuto chvíli peníze.