Jedná se asi o sto třicet metrů dlouhý úsek, který je částečně uzavřený. „Opravuje se tam krajnice, podloží a povrch vozovky. Silnice už byla ve velmi špatném stavu," řekl vedoucí blanenského odboru investic a územního rozvoje Marek Štefan.

Opravy rozdělí Blanenští do několika etap. Každá má stát přibližně milion a půl. „Na opravu celé silnice mezi Hořicemi a Olešnou nejsou v rozpočtu peníze. Uvidíme, kolik peněz na jednotlivé etapy bude k dispozici. Zatím to vypadá, že se tento úsek bude postupně opravovat několik let," dodal Štefan.

Provoz na místě řídí světelná signalizace. Částečná uzavírka nemá vliv na autobusovou dopravu. Autobusy jezdí po stejné trase podle jízdních řádů. Uzavírka mezi Hořicemi a Olešnou má skončit sedmadvacátého listopadu.

Druhá uzavírka se týká blanenské ulice Nádražní od křižovatky se silnicí Svitavská po křižovatku s ulicí Antonína Dvořáka. Úsek je dlouhý pětaosmdesát metrů. A měl už být dávno hotový. Je totiž součástí rekonstrukce blanenského průtahu městem Svitavská, Vodní a Poříčí. Uzavírka je naplánovaná až do konce listopadu. „Dodělává se tam část silnice, chodníky a parkoviště. Práce jsou součástí oprav průtahu a už měly být hotové. Firma bude platit pokutu za nedodržení termínu," poznamenal ke zpoždění Štefan.

Uzavírka komplikuje provoz autobusové linky, která tudy jezdí. V ulici Mahenova je dočasná zastávka Blansko, pošta, pro směr na autobusové nádraží. Auta záchranářů a hasičů mají vjezd povolený. Objížďka vede po ulici Svitavská, Mahenova, Antonína Dvořáka. Autobusy jezdí po ulici Svitavská, Mahenova a Masarykova.