Jízda mezi dírami na silnici připomíná slalom, houpání na hrbolech zase divoké mořské vlnobití. Setká se s ním každý, kdo do Brťova přijíždí od Tišnova i Žernovníku. Opravu silnice plné výmolů vedení obce řeší s krajským úřadem, který ji má na starosti. „Oprava se chystá už pět let. Zrovna teď se ale nic neděje. Navíc mě zklamalo rozhodnutí kraje, podle kterého potřebujeme na opravy kanalizace pod silnicí povolení věcného břemene, které stojí sto padesát tisíc korun,” uvedl starosta Brťova-
-Jenče Miloslav Svoboda s tím, že takovou částku obec z rozpočtu uvolnit nemůže. Kanalizace, kterou chtěli opravit ještě před rekonstrukcí silnice, proto bude muset počkat.

Na opravu silnice v Brťově spěchají i kvůli rekonstrukci obecního úřadu, chtějí totiž zvládnout nejlépe vše při jednom. „V plánu je i rozšíření silnice a to zasahuje do bouracích a stavebních úprav úřadu, ke kterému chceme přistavět multifunkční centrum. V něm bude obecní knihovna, klubovna, místnost pro maminky s dětmi a sociální zázemí,” vypočítal starosta.

Přístavba je podle jeho slov vyčíslena na zhruba sedm miliónů korun. „Požádali jsme o dotace ze Státního zemědělského intervenčního fondu a čekáme na vyjádření. Sami na stavbu peníze nemáme,” doplnil Svoboda.