V úterý budou dělníci silnici frézovat. „V dalších dnech na ni položíme asfaltový povrch s protismykovými vlastnostmi. Řidiči tam tak dokáží zastavit na kratší vzdálenost,“ sdělila Jana Zemanová z Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem stavby. Ve směru z Brna do Svitav řidiči projedou stavbou v úterý, ve středu i ve čtvrtek. „Ti, kteří se vydají opačným směrem, však budou muset ve středu sjet na objízdnou trasu. Ta povede přes Voděrady, Drnovice a Lysice,“ nastínila Zemanová. V pátek se dělníci pustí do vodorovného dopravního značení.

Na stavbu šoféry upozorňují dvě mobilní tabule, které stojí na Blanensku poprvé. „Umístili jsme je u silnice pro větší informovanost řidičů. Jakýkoliv text a symboly můžeme na nich podle potřeby měnit pomocí sms. Lidé se tak dozví na cestě aktuální informace,“ pokračovala Zemanová. Tabule jsou velké dva krát tři metry. V budoucnu by mohly být použity i ke sdělování havárií a dopravních nehod. Jedna tabule stojí dvě stě padesát tisíc korun.

Na silnici v místě krhovské křižovatky spravují nyní dělníci stopy po zimě. „Letos v zimě bylo jednou nad nulou a náhle hluboko pod bodem mrazu. Silnice tak dostala zabrat,“ vysvětlila Zemanová. Daleko hůř podle ní vypadá silnice linoucí se z Drnovic ke Skalici. „Zde se pustíme do oprav později. Tento úsek totiž čeká větší rekonstrukce. Je tam potřeba rozšířit silnici a srovnat křižovatku,“ dodala pracovnice Ředitelství silnic a dálnic. Další velká stavba ovládne v budoucnu I/43 u Svitávky. Zahájena dosud nebyla kvůli nedostatku peněz. Ty chybí stále.