V neděli začnou pracovníci vybrané pražské firmy Doka opravovat povrch části silnice I/43 v Pražské ulici. Pověřilo je tím Ředitelství silnic a dálnic České republiky. „Jedná se o úsek mezi křižovatkou u kovošrotu, která by měla po celou dobu zůstat průjezdná, a odbočkou k železničnímu nádraží," přiblížil vedoucí letovického technického odboru Martin Hoder.

Práce potrvají až do pondělí pětadvacátého listopadu. „Ve směru k nádraží počítáme s uzavírkou, od něj bude křižovatka průjezdná pouze pro autobusy. Provoz přes opravovaný úsek tak bude fungovat kyvadlově a řídit jej budou semafory. Objížďka povede Nádražní ulicí přes Masarykovo náměstí. Ještě však není úplně jisté, jak dlouho úplná uzavírka potrvá, to záleží na pracovnících vybrané firmy," nastínil Hoder.

Uzavírka asi 3 dny

Podle Antonína Tesaře z firmy Doka se jedná o komplikovaný úsek. „Přesto se pokusíme udělat všechno pro to, aby uzavírka netrvala déle než tři dny, a sice od čtvrtka do soboty. S omezeními však musí řidiči každopádně počítat po celou dobu," uvedl Tesař.

Předběžný harmonogram prací už mají hotový. „V neděli zahájíme přípravné práce. Od úterka začneme poškozenou plochu cesty frézovat, a to za provozu. Jakmile budeme hotoví, což snad bude už ve čtvrtek, položíme nový povrch, který poté samozřejmě musíme obrousit," dodal Tesař.

Policisté o plánovaných opravách vědí. Nepředpokládají ale vážnější dopravní komplikace. „Práce na silnici potrvají poměrně krátkou dobu a týkají se jen krátkého úseku. Situaci tam budeme sledovat, ale větší problémy neočekáváme," sdělila policejní mluvčí Iva Šebková.