Z auta po nárazu odletěly součásti, které poškodily třetí vozidlo, jenž místem projíždělo. „Na vozidlech vznikla škoda asi půl milionu korun. Dechové zkoušky řidičů vyloučily, že by řídili opilí," doplnila Šebková.

Na kluzkou silnici doplatil i řidič vozu Volkswagen Golf, který skončil v úterý před dvanáctou hodinou ve Svitavě. „Jel jsem ve směru od Blanska na Šebrov-Kateřinu, v levotočivé zatáčce jsem na kluzké silnici dostal smyk a sjel jsem s autem do řeky," popsal řidič havarovaného auta.

Podle Šebkové mělo vozidlo značně ojeté přední pneumatiky. „Na autě vznikla škoda ve výši asi padesát tisíc korun. Dechová zkouška u řideče byla negativní," dodala Šebková.

Podle zasahujících hasičů se z auta do řeky nedostaly žádné kapaliny, které by poškodily životní prostředí. Auto hasiči z řeky vytáhli pomocí jeřábu a po dobu zásahu na místě řídili dopravu.

K havárii osobního auta došlo v úterý kolem deváté hodiny dopoledne i pár desítek metrů před Lysicemi. „Sedmapadesátiletá řidička osobního auta značky Volkswagen Polo na sněhu nezvládla řízení a v pravotočivé zatáčce dostala smyk. Auto vyjelo mimo vozovku a obrátilo se na střechu," popsala havárii policejní mluvčí Iva Šebková.

Na místo vyjížděla i zdravotnická záchranná služba. „Řidička a spolujezdec utrpěli lehká zranění," uvedla Šebková. Škoda na autě činí asi čtyřicet tisíc korun. „Zkouška na alkohol byla u řidičky negativní," řekla policejní mluvčí.

Podle silničářů jsou ale silnice na Blanensku sjízdné. „Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné i nesolené trasy," uvedl dispečer blanenských silničářů.

Větší problémy zatím nemají ani autobusy. „Autobusy jezdí většinou na čas. Zpoždění mají maximálně pět minut, v okolí Jedovnic měly tři minuty. Zpoždění zatím nemají ani vlaky," řekl Květoslav Havlík, mluvčí společnosti Kordis, která na Blanensku zajišťuje integrovaný dopravní systém.

Sněžit má ale v úterý podle meteorologů celý den. „Místy napadne deset až patnáct centimetrů nového sněhu, přechodně se mohou tvořit i sněhové jazyky," uvedl Milan Šálek z brněnské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu.