Situaci mají pod kontrolou. „Hned v neděli kolem osmé hodiny večer vyjely všechny naše jednotky včetně pomocných traktorů. Sníh držíme v normě, na hlavních tazích v současnosti žádné problémy neevidujeme," poznamenal Janeček.

Chvíli trvalo, než se na cestách uchytila posypová sůl, ale to se podle Janečka stává vždy. „Přes noc jezdí méně aut a je nutné, aby se sůl ujezdila. Teď už je to v pořádku," podotkl.

Na Blanensku se dopoledne staly dvě drobné nehody. „Osmadvacetiletá řidička za Kunštátem dostala smyk na zasněžené cestě a narazila do stromu stojícího podél cesty. Utrpěla jen malé zranění, které jí záchranáři ošetřili na místě," uvedla policejní mluvčí Alice Navrátilová. K téměř totožné nehodě došlo i ve Světlé. V obou případech zasahovali hasiči.

Silničáři jsou podle Janečka připravení situaci na silnicích monitorovat i v noci. „Jestliže to bude nutné, počítáme s tím, že na případné krizové místo vyjedeme a situaci vyřešíme," ubezpečil.

Změna počasí se odrazila i ve zvýšeném množství pacientů v nemocnicích. „Nejedná se o nic výrazného, ale o něco více úrazů především starších pacientů jsme v pondělí následkem kluzkých chodníků zaznamenali," řekla sestra chirurgického oddělení boskovické nemocnice Gabriela Přikrylová.

V Blansku je nárůst úrazů ještě výraznější. „Za poslední týden registruje chirurgická ambulance až o třetinu více pacientů než v předcházejících měsících. Důvodem je jednoznačně náledí a problémy se sněhem," konstatovala mluvčí blanenské nemocnice Kateřina Ostrá.